Repre žen v přípravě na ME 2025


Nejen baseballisté se připravují a trénují, ale i ženská reprezentace se snaží zlepšovat. Mistrovství Evropy žen se sice posunulo z roku 2024 na 2025, ale podle hesla „There is no Off-season“, tedy sezóna nikdy nekončí, jsme uspořádali již dvě venkovní soustředění.

První proběhlo v prvním červnovém víkendu Šumperku a bylo zakončeno úspěšným utkáním proti místnímu týmu U15. Nešlo ani tak o výsledek, ale o předvedenou hru a přístup. V týmu se objevily dvě nové tváře, Simona Kitzbergerová z Domažlic a Petra Dušková z Hluboké nad Vltavou, a obě se ukázaly jako velký přínos.

Druhé plánované soustředění proběhlo 22. 6. na Eagles v době PBT, před utkáním mužů Rakousko vs. Česká Republika. Vzhledem k vytíženosti hřišť jsme měli k dispozici Centrální softbalové hřiště a podle toho jsme i směřovali trénink. Dívky a ženy se opět prezentovaly ve velmi dobrém světle (foto zde).

Vzhledem k omezenému rozpočtu pro letošní rok máme v plánu ještě jedno soustředění. To by mělo proběhnout na Hluboké po ME mužů, které věříme, že bude úspěšné. Větší tréninkovou „nálož“ máme v plánu pro roky 2024 a hlavně 2025, kdy už by mělo proběhnoutmistrovství Evropy žen a to bychom rádi uspořádali v České republice. Zvláště po zkušenostech z ME žen ve Francii.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací