Žáci nevyzráli ani na Německo ani na Mexiko


V prvním zápase skupiny o umístění jsme nastoupili proti Německu. Repríza letošního semifinále ME. "Bitva o Evropu". Měli jsme Němcům co vracet. 

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned v první směně jsme stáhli první bod. Němci nám oplácí stejnou mincí a po první směně je stav 1:1. Ve druhé směně přidáváme druhý bod a Němce držíme v obraně na nule.

Třetí směna změnu skóre nepřináší. Na začátku čtvrté směny přidáváme třetí bod a získáváme dvoubodový náskok. Pak ale přichází osudná dohrávka čtvrté směny. Mety zdarma, trefení pálkaři, chyby v obraně .... to vše nakonec znamená 5 obdržených bodů, které obrací utkání na stranu soupeře. Německá obrana naproti tomu hraje vyrovnaně a nás při dvou posledních pálkách udrží bez bodu.

Toto utkání opět rozhodla jedna půlsměna, stejně jako semifinále a zápas o bronz na ME. Dojde ke kolapsu obrany a nejsem schopni zahrát základní a rutinní míče. Míče, které trénujeme každý trénink. Míče, nad kterými už by hráči neměli přemýšlet a prostě je pouze rutinně zahrát.

Tato prohra definitivně ukončuje jakékoliv naděje na konečné osmé místo. A deváté místo je ve hře pouze za předpokladu, že porazíme v dalším utkání Mexiko......

Mexiko.... tým, který sem přijel bojovat o medaile. Los je přisoudil do skupiny A, se silným domácím týmem, Japonskem a Venezuelou, kteří nakonec postoupili do bojů o medaile a na Mexiko zbyla skupina o umístění, kde si jdou tvrdě na sedmým místem.

První směna vypadá dobře. V útoku jsou naši tři první pálkaři aut. V obraně dostáváme pouze dva body. Náš útok se neprosazuje ani na začátku druhé směny, kdy jsou tři naši pálkaři vyřazeni. V dohrávce přidává Mexiko další odpaly a než zahrajeme tři auty, tak zvyšuje na 9:0.

Náš útok stále nenachází recept na mexického startéra a kapitulujeme na tři pálkaře. Dohrávka třetí směny nám opět ukazuje, jak důležité je hrát na této úrovni auty, které nám soupeř nabídne. První pálkař pálí singl, další dva odpalují do vzduchu a my hrajeme dva rychlé auty. Následuje odpal po zemi na třetí metu. V tomto zápase není takovým problémem chycení odpadu soupeře. V tomto zápase to bude pro změnu házení. Po přehozu první mety skóruje první mexický běžec v této dohrávce. Následuje single - double - single - home-run a trest za chybu je na světě. Místo toho, abychom směnu zavřeli na 4 pálkaře, tak nám Mexiko otáčí line-up a přidává dalších šest bodu na tabuli.

Naši pálkaři nejsou ani na počtvrté schopni se dostat na metu a mexický nadhazovač si připisuje "perfect game".

Tyto dva zápasy nám ukázaly, jak důležité je hrát základní rozehry a hrát auty, které nám soupeř sám nabídne. V zápase s Německem nás to stálo důležitou výhru a v zápase s Mexikem možnost zahrát si minimálně o jednu směnu déle.

V sobotu dopoledne nás čeká posledním zápas proti Austrálii. Je to přímý souboj o desáté místo. Panama si to rozdá s Německem o osmé místo.

Věřím, že v posledním zápase necháme na hřišti vše, co máme. Už není žádný další zápas. Už není proč šetřit síly. Zítra musíme zabojovat o svou čest a ukázat, že baseball hrát umíme a že poslední dva zápasy umíme hodit za hlavu a vrátit se do dalšího s hlavou nahoře.

za realizační tým CZE U12

Jan Žlábek
manažer

fotogalerie zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací