Výhra nad Austrálií a konečné 10. místo na MS U12


V posledním zápase turnaje jsme nastoupili proti Austrálii v přímém souboji o desátou příčku.

Australané s sebou na MS nepřivezli špatný tým a dal se očekávat vyrovnaný zápas. A taky tomu tak první dvě směny bylo. Dominovali nadhazovači a obrany. Prosazujeme se až ve třetí směně, kdy Max Major singlem stahuje Dana Horáka a Robina Míku pro naše první body zápasu. Na začátku čtvrté směny se dostáváme do prvních potíží, kdy po chybě obrany, ukradené metě a singlu obsazuje soupeř první a třetí metu s jedním autem. Další pálkař odpaluje po zemi a my hrajeme naši první double-play v turnaji.

Na pálce se znovu prosazujeme až v dohrávce páté směny. Lukáš Vrba se dostává do hry na metu zdarma. Po strike-outu Dana Horáka si i Robin Míka vystojí metu zdarma a Max Major je singlem stahuje pro další body zápasu a vedeme 4:0.

Do šesté směny ještě necháváme na kopci Fandu Fišera, který odházel fantastický zápas. První pálkař je ground-out. Následuje singl a chyba obrany a Austrálie má obsazenou první a druhou metu s jedním autem. Fanda už má odházeno 66 nadhozů a tak střídáme. Zápas jde na kopec ukončit Robin Míka. Jeho první pálkař odpaluje vysoký míč do středního pole, který ale Kuba Röschl bez problému chytá. Následná meta zdarma zvyšuje šance Austrálie na zdramatizování utkání. Ale Robin končí utkání strike-outem a připisuje si save. Austrálii porážíme 4:0 a obsazujeme konečné desáté místo.

Na turnaj jsme odjížděli s cílem obhájit deváté místo z předchozího ročníku a pokusit se zabojovat o místo osmé. To se nám nepodařilo. Nepovedené utkání s Německem rozhodlo o tom, že lepší než desáté místo to nebude.

Potvrdilo se nám, že fyzická příprava hráčů, kterou jsme po nich chtěli byla důležitá pro zvládnutí dlouhého turnaje v tomto prostředí. Bylo vidět, že poslední zápasy už nám trochu docházela energie. A právě tyto zápasy jsou pro nás nejdůležitější. V těch se bojuje o konečné umístění.

Většina hráčů si asi vůbec neuměla představit úroveň soupeřů, proti kterým nastoupí - rychlost nadhozů, technické míče, síla a dálka odpalů .... Mistrovství světa se s evropským baseballem v této kategorii úplně nemůže srovnávat. A na klubové úrovni už vůbec ne. Takže si myslím, že kluci budou mít hodně co vyprávět, až se vrátí zpět ke svým klubovým spoluhráčům.

Věřím, že jsme jim předali jak část svým baseballových znalostí a zkušeností, tak že jsme jim trochu změnili vidění světa v týmovém sportu. Ve svém klubu mohou být za ty nejlepší, za ty na kterých to stojí. V reprezentačním týmu je jich takových 18 a všichni musí dohromady táhnout za jeden provaz, ať už máš doma v ČR na sobě červený / zelený / modrý / černý / bílý či klidně růžový dres.......

Bylo nám ctí a radostí trénovat tuto partu hráčů a věřím, že jsme dobře reprezentovali Českou republiku a český baseball.

Za realizační tým ve složení
Tomáš Zachoval - pitching coach
Robert Medřický - hitting / 3B coach
Zdeněk Josefus - bench / bullpen coach
Pavel Míka - 1B coach / head of delegation
Lenka Landová - fyzio

Jan Žlábek
manažer týmu

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací