ČBA hledá spolupořadatele akcí

Petr Ditrich, 23.08. 2023 Aktuality

Eurobaseball 2023 se nezadržitelně blíží, ale i po něm budeme chtít pořádat mezinárodní akce a turnaje. Získat pořadatelství není automatické, často se stává, že je více zájemců a vzhledem k našemu častému pořadatelství je prioritou WBSC Europe pořadatele střídat. Dobrou zprávou je, že se proces přidělení pořadatelství zrychlil a máme na něj často přímý vliv.

roce 2024 uvažujeme o pořadatelství ME žáků, které tu delší dobu nebylo. WBSC Europe preferuje pořadatelství společného ME a kvalifikace. Mistrovství Evropy v roce 2024 je kvalifikační na MS 2025. Hraje se v 8 týmech a na pořadatelství jsou potřeba dvě žákovská hřiště. Druhým turnajem je kvalifikace na ME, kde hraje 6-10 týmů podle přihlášek (letos bylo 6 týmů). Preferovanou variantou je uspořádat obě akce najednou v červenci. Nutností jsou tedy celkem 3 hřiště, jedno skvělé a 2 splňující podmínky. Vzhledem ke kategorii nemůžeme na tuto akci žádat podporu. Předpokládáme, že bychom pořadatelství svěřili oddílu. Nabídky prosím posílejte co nejdříve i s návrhem financování akce.

roce 2025 bychom uvažovali o pořadatelství ME do 23let. Na pořadatelství tohoto turnaje jsou nutná 2 hřiště. Předpokládáme, že na tuto akci budeme jako ČBA žádat o podporu NSA. Turnaj se hraje o prázdninách 2025, formát bude stejný jako v rove 2023, tedy osm týmů, ve dvou skupinách. Předpokládáme, že tuto akci bychom pořádali jako ČBA s dohodou o spolupořadatelství. Nabídky s cenou pronájmu pro ČBA zasílejte prosím do 15. října 2023.

Soutěže Little League jsou  již součástí našeho kalendáře. Tradičně pořádáme kvalifikaci Intermediáte Little League v Jablonci nad Nisou. V tomto bychom chtěli pokračovat. Je možné, že organizace Little League otevře možnost pořádat kategorii Junior League mimo Kutno. K tomuto turnaji je potřeba jedno hřiště, hraje se na 2 porážky. Letos se hrálo v Kutně na začátku července. O nabídky prosíme do 30. září 2023.

ČBA bude pokračovat v pořadatelství All Star Game. Předpokládáme stejný formát jako v minulých dvou letech a jedinou, ale zásadní změnou bude posun akce na konec června (sobota 29/6 v roce 2024), tak aby byla dodržena návaznost na Pražský baseballový týden. Určitě bychom chtěli dodržet kvalitu posledních dvou akcí. Nutné je jedno kvalitní hřiště, prostory pro doprovodný program, kvalitní dostupné ubytování v místě. Velkou výhodou je součinnost se samosprávou při propagaci akce. Nabídky pro ASG 2024 a 2025 zasílejte do 30. září 2023.

Všechny nabídky zasílejte na ČBA na email baseball@baseball.cz. S dotazy se obracejte přímo na mě, nebo na Filipa Procházku.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací