Vysoká porážka juniorů s Koreou


Ve druhém duelu MS juniorů se český výběr utkal s týmem Koreje. Začátek zápasu byl kvůli dešti několikrát odložen, ale naštěstí se nakonec odehrál celý. 

Českému týmu se nedařilo v útoku, poprvé se dostali na metu ve 4. směně po prvním hitu v utkání v podání Šimona Klacla. Korejští nadhazovači rozdali českým hráčům 10 strike outů a jejich kolegové v útoku dokázali postupně zvyšovat náskok svého týmu. Celkový výsledek 1:14 Česku zkazila zejména nepovedená 7. směna. 

Na českém kopci se postupně prostřídali Ondřej Vank, Filip Kollmann, Jan Kozel, Vojtěch Ventruba, Martin Sobotka.

Takto hodnotila zápas trojice českých reprezentantů: Michal Šindelka, Šimon Klacl a Viktor Beránek: "Dnes se v posunutém zápase, z důvodu deště, ukázal na nadhazovacím kopci Ondřej Vank. Bohužel hned v první směně, kvůli nezdařenému double play, dostal 2 body. Útok Koreje potom postupně v průběhu zápasu vedení navyšoval a jejich nadhazovači nás drželi až do čtvrté směny bez hitu. V té se konečně prosadil Šimon Klacl dlouhým odpalem za pravé zadní pole, díky kterému doběhl až na druhou metu. Korea ale odpověděla dominantní sedmou směnou, ve které se jí podařilo doběhnout hned šestkrát. V dohrávce sedmé směny se konečně našemu útoku povedlo prosadit sérií hitů a poprvé skórovat. Zítra nás ve večerním zápase čeká zatím neporažený domácí Tchaj-wan. Očekáváme podobný způsob hry a věříme, že nás dnešní zápas připravil na ten zítřejší, a že utkání s domácím výběrem bude vyrovnanější."

 

Fotogalerie zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací