Junioři berou na MS první výhru


Juniorská reprezentace porazila na MS na Tchaj-wanu Austrálii 5:2 a připsala si tak první vítězství v turnaji.

Již dobrý výkon proti Tchaj-wanu, kdy byly čeští hráči do poslední chvíle ve hře o dobrý výsledek, napověděl, že forma hráčů roste.

Na nadhozu pět směn dominoval Michael Senay, který obdržel pouze 2 hity a rozdal 8 strike outů. Češi se ujali vedení 2:0 hned v úvodní směně, když využili nepřesných nadhozů australského startera, ke kterým přidali dva hity, a ten musel být bez zahraného autu střídán. Austrálie se na chvíli vrátila do hry jedním doběhem ve 2.inningu, ale další dvoubodový příděl českého týmu v následující hře její aktivitu otupil. Po singlu Winklera skóval Kubíček, další bod přidal Šindelka po sebeobětovacím odpalu Bubeníka. Navýšení skóre na 5:1 přinesl dvoumetový odpal Kubíčka a doběh Morgana ve 4. inningu. Austrálie přidala druhý bod po nepřesném nadhozu jinak skvělého Senaye. Za český tým utkání doházel Matyáš Trčka. V dohrávce 7. směny zvládla obrana zahrát důležitý double play a strike out pak celé utkání ukončil.

Český tým tak může slavit první výhru na turnaji a pomalu se chystat na skupinu o umístění na 7.-12. místě. K ukončení skupiny mu chybí ještě odehrát odložené utkání s Mexikem, podle posledních informací by to mělo být ve středu 6.9. od 14:30 hod. Mexiko prozatím na turnaji nevyhrálo, ale výsledky to byly velmi těsné - s Austrálií 2:4, s Tchaj-wanem 1:4, s Portorikem 0:1 a s Koreou 1:2.

K utkání s Tchaj-wanem se ještě vrátil head coach týmu Petr Čech: "O výsledku zápasu rozhodla druhá směna, kdy se domácím podařilo po metách zdarma skórovat hned čtyřikrát. Po tomto zaváhání jsme se ale dokázali vrátit zpět a udržet se v zápase. V dohrávce zápasu se nám sice podařilo naplnit mety a donutit Taipei dvakrát vystřídat nadhazovače, ale na jejich jedničku closera se nám už bohužel nepodařilo prosadit."

Fotogalerie zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací