Přípravy na ME probíhaly i přes letní období

Petr Ditrich, 05.09. 2023 Aktuality

Začátek Eurobaseballu se nezadržitelně blíží a v jeho přípravách organizační tým nezastavilo ani prázdninové období.

Kontrola MLB a WBSCEurope
Kontrola hřišť od těchto organizacích se zaměřila na bezpečnost hráčů. Uskutečnila se na začátku srpna, další proběhne 19. září. I z toho je patrné, jak velkou pozornost tomuto problému MLB věnuje. Jedná se o náročný proces, který je náročný pro všechny pořadatelské oddíly, ale zároveň je to i výzva Mít schválené hřiště od MLB něco znamená. Jednotlivé areály dostaly detailní rozbor nedostatků, které mnohdy odpovídají času těsně před zahájením turnaje. Vekou radost nám udělalo to, že MBS, Arrows Park, areál Na Hvězdě i Eagles Park prošly prakticky okamžitě. Zvláště u prvních dvou zaznívala i slova chvály, což je pro nás důležité, protože se na nich odehrají důležité zápasy. Z hlediska povrchů nedopadl špatně ani Areál U Hrocha a Strawberry Field v Blansku. Všechny připomínky jsou odstranitelné, a tak budou stadiony určitě připravené. To je velký posun oproti minulým akcím.

Zázemí pro diváky
Kontroly se netýkaly zázemí a komfortu diváků. To je na nás jako na organizátorech. Očekávaná návštěva 2000 diváků je pro nás nová situace. Budeme budovat přístavné tribuny, občerstvovací zóny a také fan zóny. Na stadionech nebudou chybět prodejní stánky s merchem ME. Nejvíce úprav proběhne na Městském baseballovém stadionu v Brně. Zde bude centrum Eurobaseballu a ve finálové části bude nápor po všech stránkách opravdu velký. Z předpokládaných investic se do začátku ME podaří dotáhnout pouze některé. Bohužel se nestihne postavit nová plánovaná budova, což znamená, že jsme museli kompletně přepracovat setup stadionu. Naštěstí se nám podařilo udržet kapacitu tribun. V Ostravě máme s Arrows smlouvu o organizaci, kdy vše zajišťuje tým Arrows. Největší viditelnou změnou zde bude nový homeruný plot. Fakticky tak dojde k dlouho vyhlíženému prodloužení hřiště. Oba hlavní stadiony by ve výsledku měly být připraveny v podobném duchu. Nechte se překvapit.

Vstupenky
Velkou radost nám dělá zájem fanoušků o Eurobaseball, který se projevuje v prodeji vstupenek. Jichž jste jich zakoupili více než pět tisíc, a to nás opravdu těší. Další nápor zájemců očekáváme po prázdninách se spouštěním celostátní kampaně v médiích. Formát turnaje neumožňuje jmenovitý předprodej na druhou část turnaje. Nasazení týmů závisí na výsledcích skupinové fáze, požadavků televizí a organizátorů. Počítáme, že tato část turnaje se bude více prodávat až po dohrání základní části. Pro české fanoušky je ale důležité, že český národní tým bude hrát v každém případě v play-off fázi šampionátu na MBS v Brně, a to 28.9. i 29.9. od 18:30 hod. Určitě s koupí vstupenek neváhejte, abyste získali ta nejlepší místa.

Přenosy
Utkání českého týmu bude možné sledovat na ČT sport s komentářem těch nejlepších baseballových komentátorů doplněných o baseballové experty. Těšit se můžete také na vizitky klubů a zbrusu nová videa přibližující pravidla baseballu. Všechna utkání pak budou rovněž streamována a opatřena anglickým komentářem. Chtěli bychom také podpořit sledování českých zápasů v restauracích a clubhousech, protože si uvědomujeme, že se na stadiony nemohou z různých důvodů dostat všichni zájemci.

Zahraničí
O turnaj je zájem také v zahraničí. Největší pak o pražskou skupinu, která je plná atraktivních a tradičních týmů. Izrael, kde působí Richard Kania, nás zastavil na minulém ME, a nakonec získal stříbrné medaile. Německo má nového kauče a ambice na semifinále. V belgickém realizačním týmu působí Jakub Vančura a Belgie se chce odrazit od dobrých výsledků na ME v Itálii. Švýcarsko je nováčkem, ale určitě nedá svou kůži zadarmo. V Třebíči se sejdou dva týmy z březnového turnaje World Baseball Classic - Itálie a Velká Británie. Věříme, že cestu do Třebíče si najdou také fanoušci Maďarska, kteří to nemají daleko. V Brně se představí obhájci titulu, velcí favorité nejen na postup ze skupiny, ale také na celkové prvenství. Jejich fanoušci pravidelně doprovází svůj tým na všech velkých soutěžích, a tak se mohou v Brně těšit na oranžovou lavinu.

Český tým
Národním tým zahájí přípravu 8. září v Ostravě. Před turnajem odehraje pět kvalitních zápasů - tři s Nizozemskem v Rotterdamu a dva s Itálií v Brně. V základní skupině v Ostravě ho v úvodních dvou duelech s Řeckem a Rakouskem čeká nelehká úloha favorita. V posledním zápase nás čeká Španělsko, které si dobře pamatuje, že jsme ho vyřadili před branami postupu na WBC.

Organizační tým na ME pracuje skoro 2 roky, v posledních měsících velmi intenzivně a věříme, že uspořádáme skvělou akci. Děkujeme za spolupráci a podporu všem spolupořadatelům z oddílů, dobrovolníkům a nadšencům a samozřejmě také partnerům.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací