Česko porazilo na MS juniorů Španělsko


Juniorská reprezentace se na MS na Tchaj-wanu raduje z dalšího vítězství. Ve skupině o 7. - 12. místo porazila v ranním utkání evropského rivala ze Španělska 4:0.

Rozmary počasí trápí pořadatele šampionátu od jeho začátku. Češi tak po několika odloženích a přesunech neodehráli zápas s Mexikem ve skupině A a s bilancí 1 výhry vstoupili do další fáze turnaje.

Tam se v úvodním duelu utkali s úřadujícími evropskými šampiony ze Španělska, kterým se ale na MS nedaří a jsou stále bez výhry. Nizozemsko, stříbrný tým loňského ME, se naopak probojovalo do skupiny o medaile, když ve skupině získalo cenný skalp japonského výběru.

Hodnocení zápasu nám přímo z Tchaj-wanu poslal nadhazovač Eagles Praha Albert Pražák.

"Dnes jsme odehráli první zápas skupiny o 7.-12. místo. Kvůli nedohranému poslednímu zápasu skupiny A proti Mexiku, musel o pořadí v této skupině rozhodnout los, který nám nadělil pomyslnou 6. pozici ve skupině A. Vysloužili jsme si tedy ranní zápas proti Španělsku, který začínal v 9:30 místního času.
Do zápasu jsme šli s chutí vyhrát, nedat šanci soupeři a pokusit se získat druhou výhru za sebou na tomto šampionátu. Začali jsme slibně a hned v první směně jsme se, po trefení Bena Morgana, následné chybě, posunu a „sac flyi“ Michala Šindelky, ujali vedení. Startujícím nadhazovačem našeho týmu byl Viktor Beránek, který nám, i přes nepřesnost svých nadhozů, zvládnul dát 2 směny bez bodu.
Viktora do třetí směny vystřídal Filip Kollmann. Ten si nakonec i připsal důležité W, když zvládl velmi kvalitními 3.1 směy bez bodu a kompletně zastavit pomalu rozjíždějící se útok Španělska. K Filipovu výkonu se ještě přidala naše velká 4. směna, kdy jsme zejména díky doublu Bena Morgana byli schopni zvýšit vedení na 4:0. To nám dalo již trochu pohodlnější pozici. Šestá a sedmá směna už byla kompletně v režii Matyáše Trčky, jenž nám dalším velmi kvalitním výkonem v turnaji přinesl druhou výhru v řadě.
Tím ale náš tým ještě rozhodně nekončí! V pátek hrajeme v 9 hod. místního času (3:00 českého) s Panamou."

Hodnocení zápasu nám přímo z Tchaj-wanu poslal nadhazovač Eagles Praha Albert Pražák.

Rozpis zápasů zde

Fotogalerie zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací