Dvě prohry v jeden den na MS juniorů


Těžký den se dvěmi porážkami mají za sebou čeští junioři na MS. Po dvou výhrách v řadě museli zkousnout dvě prohry v jeden den - s Mexikem 1:4 a s Panamou rovněž 1:4.

Nejdříve nastoupili ráno v 9:00 hod. místního času k dohrávanému duelu skupiny A s Mexikem. Tento zápas měl být původně jejich úplně prvním na turnaji, ale nakonec z něj byla odehrána pouze půlsměna a počasí ho dovolilo sehrát až nyní. Po čtyřech směnách bez bodu přišly bohužel v 5. směně chyby v české obraně a dobré odpaly Mexika, které se tak dostalo do vedení 2:0. Národní tým dokázal snížit Šindelkou v následující hře, avšak hned v dohrávce přidal soupeř další dva body. Complete game odházel Jan Kozel, český tým udělal bohužel tři errory a ve skupině A tak nakonec skončil na 5. místě, Mexiko čtvrté. 

Za čtyři hodiny čekal český výběr další těžký soupeř, Panama, jež ve skupině porazila Španělsko i Venezuelu. V úvodní směně se oba týmy dostaly na mety, ale obrany vše zvládly. Rozhodující pro vývoj a výsledek utkání se ukázala dohrávka 2. iningu, kdy čeští hráči nakupili chyby a nepřesnosti, Venezuela přidala pár odpalů a ujala se vedení 4:0. Jediný český bod získal Sobotka po sebeobětovacím odpalu Kubíčka ve 3. hře. Ve druhé polovině zápasu již obrany a nadhazovači žádnou změnu skóre nedovolili. Za Panamu odházel celé utkání Contreras, Vanka vystřídal po 2. inningu Vojtěch Ventruba.

Posledním soupeřem na MS bude Venezuela, plánovaný začátek zápasu je v 10:30 našeho času, ale vše může ještě změnit počasí. 

Fotogalerie z MS zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací