Junioři po výhře nad Venezuelou končí na MS na 9. místě


Juniorská reprezentace si na MS spravila po dvou porážkách chuť a s turnajem se rozloučila jasnou výhrou nad Venezuelou 7:0. Zajistila tak českému baseballu nejlepší umístění v historii účastí na šampionátech této věkové kategorii - 9. místo.

Český tým nastoupil na kopci s Michaelem Senayem, kterému se tak dařilo v duelu s Austrálií. Poprvé naši hráči bodovali ve 3. směně, kdy doběhl Sobotka, zatímco Klacl byl naháněn mezi první a druhou metou. Venezuela v dohrávce zatlačila, ale obrana vše ustála.

Další český bod získal Šindelka po singlu Winklera a zápas se definitivně zlomil v náš prospěch na začátku 5. inningu. Na čtyři české body a odpaly Klacla, Kubíčka a Šindelky nedokázal soupeř reagovat. Naopak český tým byl i dále v tlaku, ze k terého však do konce utkání vytěžil už pouze jeden bod. Na nadhozu se ještě ve výborně formě předvedli Albert Pražák a closer Matyáš Trčka.

Celý turnaj vyhrálo Japonsko, které ve finále porazilo Tchaj-wan těsně 2:1. Bronz bere Korea po výhře na USA. Nejlepším evropským týmem bylo celkově 6. Nizozemsko. Konečné pořadí zde

Fotogalerie zde

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací