V Brně vyroste fanzóna, diváci se mohou těšit na bohatý doprovodný program

Karel Jaksch, 15.09. 2023 Aktuality

Už za pár dní se stane Česká republika centrem toho nejlepšího evropského baseballu. Brno, Ostrava, Praha, Třebíč a Blansko budou dějištěm bitev, na jejichž konci bude večer 1. 10. v Brněnské YD Baseball Areně (domácí stánek Draků Brno) korunován mistr Evropy. A právě v Brně, kde bude turnaj vrcholit, si přijdou na své všichni fanoušci nejen baseballu. Od čtvrtka do neděle bude hned u stadionu postavena velká fanzóna s nabitým doprovodným programem.

Fanzóna se bude nacházet vedle YD Baseball Areny na přilehlé cyklostezce, začínat bude vedle Sportovního areálu Komec a končit bude vstupem na stadion. Na co konkrétně se můžete těšit?

ČEZ bude mít pro fanoušky připravenou velkou energy zónu. K vyzkoušení bude baseballový odpal v rámci virtuální reality, s edukovanými trenéry budete moct vyladit přesnou techniku nadhozu, který si budete následně moct vyzkoušet – jak na přesnost, tak na rychlost. Součástí ČEZ zóny bude i speciální fotokoutek.

Finálový víkend se spojí s Nadací ČEZ – fanoušci budou na speciálních handbicích v časových intervalech generovat částku, kterou bude posléze Nadace ČEZ věnovat na dobročinné účely.

Velkou zábavu si budou moct baseballoví fajnšmekři užít také v zóně České baseballové asociace. Mezi tradiční disciplíny, na které se můžete těšit, patří odpal na rychlost nebo v pálkařské kleci na nadhazovací stroj, v rámci soutěže hodu na rychlost zde budete moct vyhrát vstupenky na zápasy nebo speciální merchandising. Pro děti bude připraven speciální skákací hrad nebo beeball, což je varianta baseballu právě pro ty nejmenší fanoušky.

Česká baseballová asociace si do fanzóny připravila také stánek s bohatým merchandisingem – čepice, trička, mikiny a mnoho dalšího, domů si tak můžete odnést památku na tento jedinečný zážitek. Samozřejmostí je možnost platby kartou.  

Dalšími prezentovanými partnery ve fanzóně bude město Brno, kde vedle prezentačního speciálního auta dostanete příležitost vyzkoušet si své znalosti o brněnské historii v rámci interaktivních her. Prezentační vůz představí také partner Car4way. Bauhaus si dále připravil speciální lavičku, kde budete mít možnost nechat vzkaz pro českou baseballovou reprezentaci. Lavička se bude nacházet před LED obrazovkou v centru fanzóny, kde budou k vidění přenosy utkání přímo ze stadionu i jejich doprovodné programy.

Přispět na dobrou věc bude možné také na stáncích Klubu cystického fibrózy a Neúnavných. Obě nadace budou mít připravený stánek s kasičkou na dobrovolný příspěvek, také bude možné zakoupit různé předměty a výdělek půjde na dobročinné účely.

Osvěžit se budou moci návštěvníci fanzóny u stánku Oxyworld water, součástí fanzóny budou pochopitelně také stánky s občerstvením. Během finálového víkendu budou na stánku iSport další menší dovednostní soutěže zaměřené na hod na přesnost. Před vstupem na stadion bude možné si na stánku koupit také vstupenky, nicméně doporučujeme s nákupem moc neotálet a pořídit si je již v předprodeji zde.

Součástí fanzóny budou také stánky s občerstvením.

Otevírací doba fanzóny
Brněnská fanzóna otevírá od čtvrtka do neděle každý den v 11:00, tedy současně s otevřením stadionu. Zavírat se bude s koncem večerního zápasu (cca 21:30). Vstup do fanzóny je samozřejmě zdarma po celou dobu jejího konání.

Těšíme se na Vás!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací