Příprava s Nizozemskem s jednou výhrou


Národní tým sehrál o vikendu v Rotterdamu tři přípravné zápasy s Nizozemskem. Jednalo se o první herní přípravu před startem Eurobaseballu. Nizozemsko obhajuje evropský titul a patří dlouhodobě k nejlepším týmům Evropy.
Výsledky zápasů - 0:1, 6:0, 1:6
 
Game #1
Zápas byl obrannou bitvou po celých 9 směn. Za český tým držel soupeře výborně Lukáš Hlouch (3 IP) a následně také Filip Čapka. Veškeré tvrdé kontakty soupeře pak bezpečně pokrývala skvěle hrající česká obrana, kdy vnitřní i vnější polaři zahráli několik extra zákroků. Jediný doběh a bod získalo Nizozemsko na 2 outy v dohrávce 6. směny po úspěšném odpalu a chybě obrany. Češi od začátku duelu tvdě kontaktovali míče a ve 4. směně už měli na kontě 5 hitů, ale nedařilo se jim stahovat body. Chyběla produktivita a ten správný odpal ve správný čas.

 
Game #2
Nizozemci dostali v úvodu utkání startujícího Tomáše Ondru pod tlak, ale česká obrana se z těžké situace vždy dostala. Útok se naopak rozjížděl pomaleji, zato pracoval podstatně ektivněji. Ve 4. směně po nepřesnostech soupeřova nadhazovače, ulívce a chybě český tým hned dvakrát skóroval. Náskok následně dvoumetovým odpalem zdvojnásobil Marek Chlup. Jan Tomek předvedl z bullpenu vynikající výkon: za 3 směny pustil na metu pouze dva běžce a rozdal 4 strikeouty. V dohrávce 6. inningu navíc zvýšil hitem na plné mety Arnošt Dubový. Soupeř v posledních dvou směnách tlačil, ale ani Jan Novák ani David Mergans doběh neumožnili. 
 
Game #3
Až ve třetím utkání série se nizozemský útok poprvé pořádně rozjel. Do 4. směny držel startující Jeff Barto skóre 0:0. Proti Filipu Čapkovi už ale po homerunu v 5. hře přišel první domácí bod. Na 2:0 zýšil soupeř sérií hitů o inning později. Čeští pálkaři se do tlaku příliš nedostávali, příležitost všech obsazených met v polovině utkání bohužel nevyužili. Jediný doběh zařídily back-to-back hity Williama Escaly a Martina Mužíka na začátku 7. inningu. Závěrečné drama ale domácí nepovolili a díky tvrdým kontaktům a chybám obrany naopak zvýšili až na konečných 6:1. 
 
 
Fotogalerie z Rotterdamu zde
 
Český tým nyní čekají ještě dva přípravné zápasy s Itálií v Brně na MBS a to ve čtvrtek 21.9. od 18:30 a v pátek 22.9. od 13:00. Všichni faoušci jsou srdečně zváni, vstupné ve výši 150,- Kč půjde do Fondu potřebným. Utkání bude možné sledovat také na platformě ČT sport Plus. K dispozici bude samozřejmě občerstvení a také chystáme prodej oblečení a čepic k s motivem Eurobaseballu 2023.
 
Hráče bude kromě hřiště možné vidět v příštích dnech také v českých televizích. Nenechte si ujít pondělní Tiki Taku v O2, úterní ranní vysílání na Primě a ČT a středeční polední zprávy z Ostravy.
 
První ostrý zápas na Eurobaseballu čeká české hráče v neděli od 18:00 hod. v Arrows Parku a to proti Rakousku. Pokud jeste nemáte vstupenky do Ostravy nebo do Brna na play-off, určitě dlouho neváhejte.
 
 
 
 
 
 
 
Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací