V přípravě s Itálií nerozhodně


Další přípravou před startem Eurobaseballu byla série dvou zápasů s Itálií ve čtvrtek a v pátek v Brně na MBS. Itálie skončila na posledním ME na bronzové pozici. 
Výsledky zápasů - 1:7, 5:3

Game #1
První generálka na Eurobaseball klukům podle představ nevyšla. Martin Schneider sice zahájil utkání s nulou, která naopak italské obraně vydržela jen do třetí směny, kdy Vojtěch Menšík solo homerunem otevřel skóre, 1:0. Jenže hned nato přišla italská odpověď, čtyřbodovou smrští proti českému bullpenu otočili silní Italové vývoj utkání a náskok už neztratili. V první zápase přípravy v Brně porazili Česko 7:1. 

Game #2
Páteční závěr přípravy už, především českým pálkařům, vyšel skvěle. Celé utkání dostávali soupeřovu obranu pod tlak, rozdílovou byla první polovina páté směny, ve které po smršti odpalů Sogarda, Chlupa, Menšíka a Escaly Češi čtyřikrát skórovali. Italský útok sice ještě homerunem snižoval na 3:5, ale víc už toho v utkání nestihl. Češi tak na závěr přípravy zaznamenaly cenný skalp jediného favorita, kterého ještě v historii Eurobaseballu nedokázali porazit. 

Fotogalerie ze zápasů zde

Děkujeme moc všem divákům a fanouškům, kteří dorazili na stadion a formou vstupného přispěli na Fond potřebným ČBA a zároveň svými dárky potěšili malé pacienty nemocnice v Ostravě Tu navštívili reprezentanti v sobotu dopoledne. Podvečer pak patřil poslednímu tréninku a také skupinovému fotografování. 

V nedělí v 18:00 hod. pak v Arrows Parku celý šampionát pro české hráče začne zápasem s Rakouskem.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací