Vše, co potřebujete vědět o Eurobaseballu


Turnaj se hraje od 24. září do 1. října na šesti stadionech po celém Česku - v Praze v Eagles Parku, v Ostravě v Arrows Parku, v Brně na Městském baseballovém stadionu (YD Areně) a v areálu U Hrocha, v Třebíči ve Sportovním areálu Na Hvězdě a v Blansku na Strawberry Fieldu.
Adresy a další informace o všech stadionech včetně 3D prohlídky, a také plánek areálů najdete zde.

Titul obhajuje Nizozemsko, které útočí na pátý titul v řadě a celkově pětadvacátý. Česko bylo na posledním ME v roce 2021 páté, nejlepším umístěním týmu je pak 4. místo z roku 2014. V Česku se šampionát hraje potřetí v historii (2005, 2014).

Ze čtyř základních skupin postupují první dva týmy do čtvrtfinále, která se budou hrát v Brně a Blansku. Týmy na 3. a 4. pozici ve skupině postoupí do zápasů o 9. – 16. místo, které se uskuteční v Brně a Třebíči. Utkání o medaile se hrají v neděli 1. října v Brně. Týmy, které skončí na 14., 15., a 16. místě, si budou muset účast na dalším Eurobaseballu vybojovat v kvalifikaci.

Česká repre v Ostravě a v Brně
Český národním tým odehraje základní skupinu A v Ostravě, kde se postupně utká s Rakouskem, Řeckem a Španělskem. Od čtvrtka 28. 9. pokračuje v Brně, kde bude hrát určitě 28.9. a 29.9. od 8:30 hod. na MBS.

Vstupenky
Vstupenky lze zakoupit u společnosti Ticketportal zde, v cenách od 290,- Kč do 440,- Kč. Vstupenky rychle mizí, doporučujeme všem včasný nákup přes internet. Děti do 140 cm mají, bez nároku na sedačku, vstup zdarma. Na stadiony, zejména v neděli v Praze, v Ostravě na české zápasy a v Brně, přijďte včas, ať nestojíte ve frontě a stihnete si užít předzápasovou show.

Jak fandit na baseballu
Na baseballovém zápase můžete fandit po celou dobu, jsou povoleny bubny i hudební nástroje. Vše je samozřejmě podmíněno duchem fair play. V některých areálech je zakázán vstup psům. Dovoleny nejsou megafony a vlajky na tyči. Na českých zápasech se můžete těšit na bohatý doprovodný program ještě před zápasy a také v jeich průběhu - čekají vás kvízy, soutěže i velkoplošné obrazovky.

Pravidla baseballu
Základní baseballové činnosti jsou tři - nadhoz, odpal a chyt. Zápasy se standardně hrají na devět směn, ve který se týmy pravidelně střídají v obraně (nadhoz) a v útoku (pálka). Pravidla baseballu si můžete osvěžit nebo se s nimi seznámit v našem komiksu.

Kde a jak šampionát sledovat
Česká utkání a zápasy o medaile můžete sledovat na ČT Sport a ČT Sport Plus. Na komentování zápasů se podílejí Robert Záruba a Jakub Stařík, které budou doplňovat experti z řad baseballových osobností. Pro diváky jsou připravena také videa osvětlující základní pravidla baseballu. Všechna utkání můžete sledovat na placené platformě StayLive. Odkazy na streamy, na přenosy ČT i na online přenosy najdete na webu eurobaseball2023.com v záložce Rozpis a výsledky. Nejaktuálnější informace o českém týmu pak hledejte na sociálních sítích @baseballczech. Pro lepší orientaci použijte #eurobaseball. Těšit se navíc můžete na pravidelný denní Newsletter, kde najdete to nejdůležitější, co se na Eurobaseballu odehrálo. Prohlédnout si ho budete moci na webu příp. na stadionu přes QR kód.

Fanzóny
Zábavu s celou rodinou si můžete užít na stadionech ve fanzonách. Zároveň zde seženete turnajový merchandising. Největší fanzóna bude v Brně Komárově ve finálové části turnaje v blízkosti YD Areny (MBS) na přilehlé cyklostezce. Vyzkoušíte si baseballové dovednosti, k dispozici bude také velkoplošná obrazovka. Návštěvníky čeká navíc soutěž o ceny či baseballová virtuální realita.

Nadační den
Sobota 30. září je vyhrazena třem nadačním projektům, které se organizátoři Eurobaseballu rozhodli podpořit. Jedná se o Fond potřebným ČBA, Klub cystické fibrózy a nadační fond Neúnavní. Fanoušci mohou přispět aktivní jízdou na speciálních kolech, příp. jakýmkoli pohybem prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem. ČBA navíc věnuje Fondu potřebným za každý homerun odpálený během sobotního programu částku 5.000,- Kč.

Bulletin
Pokud se chcete dozvědět více o týmech, historii ME či pořadatelských městech, přečíst si rozhovor s trenérem národního týmu Pavlem Chadim a s kapitánem Petrem Zýmou, stáhněte si online verzi turnajového bulletinu.
 
Všechny aktuální informace, výsledky, odkazy najdete na webu https://www.eurobaseball2023.com/
 
Těšíme se na vás!
Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací