Eurobaseball: Hvězdy na hřišti i v hledišti


Mistrovství Evropy v baseballu pokaždé láká na místo konání mnoho zajímavých jmen zejména ze světa evropského baseballu. Letos je ale vidět mimořádný zájem i mezi odborníky z dalších kontinentů.
 
Médii již proběhla zpráva, že český tým přijel osobně podpořit trenér Hideki Kuriyama, jenž letos dovedl Japonsko k výhře na World Baseball Classic. Ten nejenže strávil několik dní s českým týmem, ale dokonce přijal pozvání manažera Pavla Chadima k němu domů, kde natočili rozhovor pro japonskou Asahi TV. Rovněž přijal nabídku stát se ambasadorem českého baseballu. Během svého pobytu navštívil trénink nadějí Hrochů Brno a také baseballový areál v Třebíči. Hideki Kuriyama je ve světě baseballu podobný pojem jako Pep Guardiola ve fotbale.

Úspěšné působení české reprezentace na letošním turnaji World Baseball Classic zvýšilo zájem také i o šampionát na starém kontinentu ze strany asijských médií a fanoušků. I těch se očekává v ochozech ve zvýšené míře a většinou mají jasno, komu fandí – domácímu Česku.

Již před turnajem se v Česku objevil také štáb MLB Europe, který letošnímu šampionátu přikládá větší pozornost, než tomu bylo v minulosti. Samotný web nejlepší baseballové ligy světa mlb.com přinesl článek věnovaný turnaji konanému v Česku.

Aby těch osobností nebylo málo, tak mezi hosty šampionátu se objeví také prezident World Baseball Classic a zároveň viceprezident MLB International Jim Small. Bývalý hráč Detroit Tigers a Kansas City Athletics si vybudoval pověst velmi dobrého funkcionáře v organizacích MLB.

Do Brna se vypravil také bývalý trenér národního týmu USA Peter Caliendo, který se tak po čase znovu ukáže v České republice.

V ochozech ale budou moct fanoušci potkat mnoho skvělých hráčů z minulosti nejen českého, ale i evropského baseballu. Mít s sebou na stadionu připraven notýsek na podpisy, případně nabitý telefon pro společné selfie, rozhodně nebude k zahození.
Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací