Česko zahájilo ME výhrou nad Rakouskem


První zápas na domácím Mistrovství Evropy odehráli v neděli čeští baseballisté. Soupeřem jim byli hráči z Rakouska.

Před samotným začátkem duelu proběhlo na Arrows Parku slavnostní zahájení celého turnaje. Půlhodinová show vyvrcholila slavnostním nadhozem, který hodili náměstek hejtmana MSK Mgr. Stanislav Folwarczny, náměstkyně primátora města Ostravy Ing. Lucie Baránková Vilamová Phd. A prezident WBSC Europe Krunoslav Karin.

Do samotného zápasu vstoupili Češi hraní vyprodaným stadionem velmi dobře, když hned v první směně zařídil první doběh Martin Červenka. Po druhé směně bylo v Ostravě ještě veseleji, protože Češi navýšili své vedení na 4-0.

Český nadhoz soupeře do tlaku vůbec nepouštěl a startér Tomáš Ondra povolil první hit až ve třetí směně. Nakonec v šesti směnách nepovolil ani jeden doběh a rozdal celkem 7 strikeoutů. Na jeho práci pak navázali Lukáš Hlouch a Filip Čapka, kteří také žádné doběhy nepovolili.

To čeští pálkaři se činili mnohem více. Dohrávku páté směny totiž otevřel Matěj Menšík solo homerunem. V šesté směně jej napodobil Martin Červenka, jehož solo homerun navýšil vedení již na 8-0 a Češi tak mohli pomýšlet nad předčasným ukončením duelu. K němu nebyli daleko v osmé směně, protože Matěj Menšík doběhl pro devátý bod po divokém nadhozu a s jedním outem pak měli běžce na třetí metě. Rakušané si s touto situací poradili, a nakonec vydrželi až do deváté směny.

Z třinácti hitů českého celku zaznamenala devět trojice Eric Sogard, Martin Červenka a Martin Mužík, kteří odpálili po třech úspěšných odpalech. "Dnes vyšlo na pálce vše, jak mělo, hity padaly do děr. Výbornou práci odvedli nadhazovači, kteří Rakousko absolutně k ničemu nepustili. Teď už jen v téhle práci pokračovat," přeje si odchovanec hlubockého baseballu Martin Mužík.

„Jsem rád, jak to dopadlo. Od prvního nadhozu jsem věděl, že to bude v pohodě a že dokážu házet kam chci. Byly tam nějaké nadhozy, které měli šanci odpálit, ale naštěstí se tak nestalo. Pole mně dobře podpořilo. Jsem spokojený. Byl to můj první soutěžní zápas v reprezentaci a první vítězství. Nic víc jsem si přát nemohl,“ hodnotil své vystoupení nadhazovač Tomáš Ondra.

Fotogalerie

„Připravovali jsme se na tento zápas, ale jejich nadhazovač kontroloval hru velmi dobře a my jsme se nedokázali dostávat na mety. České pálkaře bylo velmi složité dostat z boxu a naši nadhazovači měli problém ve vzájemných soubojích. Nebyli jsme schopni získat výhodu v žádném stavu na pálce a v žádné směně. Byl to kompletně český zápas. Těžký zápas, nedokázali jsme vyhrát, ale ještě jsou před námi další. Musíme zvednout hlavy a připravit se na ně,“ pověděl po utkání manažer Rakouska Hiro Sakanashi.

Národní tým tak zvítězil v úvodním utkání na turnaji 9-0 a dobře se naladil před pondělním soubojem s Řeckem. To na úvod turnaje prohrálo se Španělskem vysoko 1:14.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací