Eurobaseball: Fanoušci, koření baseballu


Letošní mistrovství Evropy se vyznačuje mimořádným zájmem fanoušků. Jen v Ostravě jich na zápasy skupiny A přišlo víc jak šest tisíc, což je na baseball skvělé číslo. A Čechy ženou dopředu plné ochozy.

V pozápasových rozhovorech po utkáních v Ostravě zmiňovali snad všichni aktéři výborné publikum. „Baví nás hrát před těmito lidmi. Je to zlatý, kolik jich tady chodí. A pro nás moc důležité. Bez fanoušků by byl turnaj poloviční,“ nechal se slyšet vnější polař národního týmu Matěj Menšík.

Manažer Řecka James Demetral se o českém publiku vyjadřoval také pochvalně. „Věděli jsme, že budou hlasití a že tady budou bubny. Jsou skvělí. Nejen směrem k českému týmu. Mají úroveň a jsou vstřícní i k hostujícím hráčům. Baví se a vytvářejí skvělou atmosféru.“

V ochozech všech stadionů jsou vidět, jak již na mezinárodních turnajích je obvyklé, fanoušci různých národností. A překvapivě nechybí ani návštěvníci z Japonska. Mezi nimi je například Tetsuro Goda, jehož můžete potkat na každém utkání českého týmu. Díky tomu, že dlouhé roky žil v tuzemsku, popovídáte si s ním česky. Nyní žije střídavě v Japonsku a v Praze. Přiznává, že svůj harmonogram ladí s programem českého národního týmu. Také vysvětluje, jak obrovsky zvedl zájem Japonců o český tým jarní turnaj World Baseball Classic. „Všechno začalo 11. března zápasem Japonsko – Česko v Tokyo Dome. Protože Japonci do té doby vůbec neznali evropský baseball. Češi předvedli skvělý výkon, navíc jsou velmi vstřícní a ochotní.“

Fanklub
Na tribuně za třetí metou je místo, kde při ME najdete fanklub českého baseballu. Ten se s pomocí bubnů a hlasivek snaží vytvořit hlasitou atmosféru na každém utkání národního týmu. Jádro tvoří šest lidí. Ale nikdy v tom nejsou úplně sami. „Fanoušci kolem nás se přidávají. V úterý v Ostravě se připojil i místní bubeník s tamburínou,“ usmívá se jeden z hlavních členů fanklubu Jiří Černohorský.

Ani v Brně na zápasech českého týmu fanklub nechybí. Zajímalo nás, jestli chystají na důležité zápasy něco speciálního. „Ve středu večer budeme mít schůzku (rozhovor vznikal před zápasem s Velkou Británií – pozn. aut.) a něco určitě vymyslíme.“

Fanklub stále přijímá nové členy a je otevřen všem fanouškům českého baseballu.

Medaile z tohoto mistrovství to bohužel nebude, ale hráči dál potřebují vaši podporu, kterou jim pomůžete překonat velké zklamání.

V pátek hrají od 18:30 hod. na MBS s Francií, vstupenky jsou stále k dispozici. V sobotu budou pak hrát bez ohledu na výsledek rovněž od 18:30 na MBS v Brně.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací