Česko porazilo Francii, čeká ho Izrael


Po dvou prohrách v řadě a zejména neúspěšném čtvrtfinále slibovali čeští baseballisté, že se ve zbylých dvou duelech pokusí zvítězit a urvat pro sebe konečné páté místo. Jako první se jim do cesty za tímto cílem postavili baseballisté Francie.

Čeští baseballisté vstoupili do utkání velmi dobře a již ve druhé směně je svým prvním homerunem v národním týmu v soutěžním utkání poslal do vedení 2-0 Arnošt Dubový. O směnu později bylo v brněnské YD Areně ještě veseleji. Nejdříve totiž Vojtěch Menšík odpalem až na plot stáhl další dva doběhy, aby pak Marek Chlup zvýšil již na 5-0 a přinutil Francouze vystřídat startujícího nadhazovače.

To český startér Ondřej Satoria předváděl další z dobrých výkonu na turnaji a Francouze moc nepouštěl na mety. Ve čtvrté směně si navíc vysloužil aplaus od publika, když zachytil do rukavice prudký odpal, který směřoval přímo na něj.

Navíc pak přišly dvě velké chvíle Martina Červenky. Ten totiž tříbodovým homerunem ve čtvrté směně a dvoubodovým v šesté dostal Česko do desetibodového vedení. Pro jedenáctý bod po divokém nadhozu pak doběhl Martin Mužík

Otázkou pak bylo, jestli dokáže Ondřej Satoria i ve svém druhém startu na turnaji udržet nulu. Bohužel pro něj jej o to v sedmé směně připravil Paolo Brossier, jenž zařídil konečné skóre utkání 11-1 pro Česko.

„Po včerejší těžké porážce před fantastickým publikem jsme si vyříkali pár věci a řekli si, že takto hrát nemůžeme. Pořád je šance hrát o páté místo, které je pro nás velmi důležité. Podle toho i vypadal ten začátek zápasu. Kvalitní stavy na pálce, výborná obrana, skvělý nadhazování Ondřeje Satorii a společně jsme projeli Francouzi. Pro naši psychiku je to jen dobře a doufám, že nám to pomůže v zítřejším zápase s Izraelem,“ řekl po utkání autor jednoho homerunu Arnošt Dubový.

„Český nadhazovač házel výborně. Dominoval, házel strajky a držel míč dole. Český útok měla důležité homeruny, když měli hráče na metách. My jsme se snažili, ale jejich nadhazovač dominoval,“ hodnotil duel francouzský manažer Keino Perez.

Češi si tak v sobotu od 18:30 zahrají souboj s Izraelem o konečné 5. místo na turnaji. Soupeři mají co vracet, protože na posledním šampionátu to byl právě Izrael, který porazil Česko ve čtvrtfinále.

Fotogalerie zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací