Večer ocenění Slovensko


V pátek 3. listopadu se v bratislavském Domu športu uskutečnil galavečer Slovenské baseballové federace k příležitosti 30. výročí založení hnutí. V rámci akce bylo oceněno mnoho osobností a otevřena také slovenská baseballová Síň slávy. Mezi oceněnými byl také předseda České baseballové asociace Petr Ditrich.

Z rukou předsedy Slovenské baseballové federace si Petr Ditrich převzal dekret pro Čestného člena SBF. „Cítím se zde jako doma. V mnohých ohledech nebereme Slováky jako cizince, vždyť většinu lidí v sále znám,“ řekl předseda asociace po převzetí ocenění a pokračoval vzpomínkami do minulosti. „Taktéž jsem si tu zavzpomínal na kongres v roce 1993, na který jsme jeli zeleným favoritem. Myslím, že to děláte dobře a vydržte při tom. Držím palce na A-skupinu Mistrovství Evropy, protože Slovensko do ní patří,” vyjádřil přesvědčení.

Český i slovenský baseball od rozdělení v roce 1993 šli vlastní cestou, ale v mnoha ohledech si obě hnutí pomáhali. Jednou ze společných akcí byl například evropský šampionát kadetů v roce 2021, který se konal v Brně a v Trnavě. „Areály na Slovensku se zlepšují, tak já už si tady dovedu představit i tu A-skupinu. Mimochodem, hrála se tady i U23, což už je jako vlastně předsíň toho velkého baseballu a myslím, že Trnava už na to má teď,“ říká Petr Ditrich.

Také předseda SBF Mojmír Jankovič je výrazně spjatý s českým baseballem, když jej fanoušci můžou pravidelně vidět jako rozhodčího na utkáních české Extraligy. Kromě toho se účastní také dalších baseballových akcí v České republice. „Tento rok jsem se zúčastnil SuperCupu v Hluboké. To bylo něco fantastické. To není jen turnaj, to je festival mladých hráčů a jejich skvělých zručností,“ řekl v jednom z rozhovorů po galavečeru pan Jankovič.

Na Večeru ocenění Slovenská baseballová federace vyjmenovala také první tři členy nově vzniklé Síně slávy. Stali se jimi již zesnulý Karol Reindl, následovaný Félixem Döménym a Branislavem Strečanským.

Autor fotografií: Pavol Teslík

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací