Reprezentace žen se setkala na Hluboké


Podzimního soustředění ženské reprezentace se zúčastnilo třináct hráček (další byly omluvené pro zranění nebo jiné povinnosti) a dva trenéři (Tomáš Cahlík a Richard Kania). Cíl byl jasný – nastínit program pro nadcházející sezóny, domluvit pravidelnou zimní přípravu v Praze a regionech, a přípravu pro ME žen 2025.
V sobotu proběhly dvě fáze tréninku – dopolední blok obsahoval základní dovednosti v obraně + nadhozy v bullpenu a v odpoledním bloku jsme se pak soustředili na útok a pálku.
V neděli nás čekalo přátelské utkání proti baseballovému týmu U15 z Hluboké.

Soustředění příjemně překvapilo výrazným individuálním zlepšením téměř všech hráček. Velmi dobrý byl výkon žen na pálce, kdy jsme za celý zápas nezaznamenali ani jeden „prokoukaný“ strike-out. Nadhoz má prostor pro zlepšení, ale byl výrazně lepší než v loňském roce. Hra v obraně obecně byla dobrá, byť velikost hřiště si vybírala své daně.

Utkání proti U15 jen potvrdilo, že je to kategorie, která odpovídá našim možnostem - jak herním, tak bezpečnostním. Z tohoto důvodu bychom se chtěli v příští sezóně účastnit některého z turnajů pro U15.  Mladíci z Hluboké si značně posílili svoje ego, ale děvčata zanechala poměrně dobrý dojem. 

Tým neustále rozšiřujeme o zkušené hráčky, pokud je ve vašem okolí softballistka nebo baseballistka věkové kategorie 15+, neváhejte se ozvat na email 2can@seznam.cz

Fotogalerie zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací