Listopadový Program PRO

nbp, 09.11. 2023 Aktuality

V Nymburce ve dnech 3-4.11 proběhl již šestý ročník Programu Pro. Na soustředění bylo nominováno 28 hráčů. Ročníky 2010 a 2011 si prošly výběry v Praze a v Brně, ročníky 2008 a 2009 byly nominovány reprezentačními trenéry U15.

Dvoudenní soustředění začalo v pátek dopoledne rozcvičením pod dohledem fyzioterapeutky Ivy Whitten. Po rozcvičce si borci prošli naše základní NBP cviky na mobilitu a stabilitu. Poté následoval házecí program s medicinbalem pod vedením Tomáše Duffka. Dalším programem bylo vysvětlení správného používání gum před házením, důvody a důležitost jejich používání od Ondřeje Furka.

Odpolední část byla zaměřen více na baseballové/nadhazovací dovednosti. Hráči si zopakovali házecí program pod dohledem nadhazovacích trenérů - Tomáše Duffka, Ondřeje Furka a Filipa Čapky. Celé soustředění jsme měli nastavené tak, že jakékoliv házení s baseballovým míčkem nebylo absolvováno vyšší intenzitou než 80 %.

V další části dne byli hráči rozděleni na dvě skupiny. Jedna házela flat ground na catchery (každý max 20 nadhozů) a druhá skupina byla v posilovně, kde cvičila cviky DNS a základní posilovací cviky NBP. Během házení hráči rotovali na různých stanovištích, na kterých se probírala důležitost přední a zadní nohy při nadhazování a k tomu spojené drilly.
Catcherové pracovali na svých drilech celé soustředení pod vedením Šimona Drápely. Večer si všichni užili vířivku a vyplavání v bazénu. Zbytek dne byl věnován natočeným videím a jejich rozboru s jednotlivými hráči.

Druhý den se nesl v duchu opakovaní z předchozího dne a jeho součástí byly také výkonnostní testy. Celé soustředění bylo zakončeno v sobotu po obědě.

Nadcházející akcí pro nadhazovače a zadáky bude Czech talent, který je určen pro 50 hráčů. Všichni hráči, kteří se účastnili akce Program PRO (28 hráčů) jsou automaticky nominováni na akci Czech Talent, která proběhne 1. – 3.12.2021 opět v Nymburce.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací