Mezinárodní akce 2024


Rok 2023 je téměř za námi, a tak je dobré se podívat co nás, na mezinárodní scéně, čeká v příštím roce.

Úplnou novinkou bude European Champions Baseball League, což je náhrada za Champions Cup (Pohár mistrů). Český baseball má v turnaji místo pro dva zástupce - Draky Brno a Tempo Praha, tedy mistrovský tým a finalistu letošní Czech Series.

Evropské šampionáty se v příštím roce týkají kategorií U12 a U18. Turnaje budou výzvou a zkouškou pro nové realizační týmy, které byly schváleny VV ČBA (více zde) a začaly s organizací přípravy.

Žáci budou hrát od 1. do 7. července v německém Padebornu. Osm účastníků – Německo, Nizozemsko, Itálie, Francie, Rakousko, Litva, Ukrajina, Česko – zatím není rozděleno do skupin. První dva týmy si zajistí postup na MS na Tchaj-wanu v roce 2025. Na posledním ME skončili žáci na 4. příčce, na MS obsadili 10. pozici.

Junioři se představí rovněž v Německu, konkrétně v Regensburgu, a to od 8. do 14. července. Turnaj bude mít 12 účastníků: Španělsko, Nizozemsko, Itálii, Německo, Francii, Velkou Británii, Izrael, Rakousko, Belgii, Švédsko, Chorvatsko, Česko. Také toto ME je pro první dva týmy postupové na MS. Na posledním ME (v Brně 2022) získala repre U18 bronzové medaile. Díky divoké kartě dostala příležitost startovat na MS a umístila se na něm na 9. místě.

Světová pozornost pak bude určitě upřena na turnaj Premier 12, který se bude, bohužel bez české účasti, konat 10.-24. listopadu v Japonsku a na Tchaj-wanu.

První velkou a velmi zajímavou akcí roku pak bude březnové Global Baseball Games, tedy zápasy mezi Japonskem a výběrem Evropy. Manažerem japonského výběru bude Hirokazu Ibata, Evropa jmenovala Marca Mazzieriho. Věříme, že se v týmu Evropy objeví rovněž čeští zástupci. Akce se konala poprvé v roce 2015 a český baseball na ní reprezentoval Jakub Sládek. Další informace zde

Čeští fanoušci se pak mohou samozřejmě těšit na další ročník Pražského baseballového týdne, který se bude hrát v roce 2024 v novém termínu 6. - 9. července.

WBSC Europe již zveřejnila také známé pořadatele turnajů pro rok 2025. V něm se na organizátorskou mapu vrací po roční přestávce také Česko. Třebíč bude v prvním týdnu srpna pořádat ME kategorie U23. ČBA podala ještě žádost o evropský turnaj žáků. V roce 2025 by se měly konat také šampionáty kadetů, žen a mužů.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací