Alex Derhak odletěl na Spring training Chiba Lotte Marines


Po úspěšném vystoupení české baseballové reprezentace na posledním World Baseball Classic došlo k domluvení spolupráce mezi asociací a profesionální klubem Chiba Lotte Marines. Tato kooperace mimo jiné zahrnuje také trenérskou spolupráci, a proto se již v nejbližších dnech vydá do Japonska asistent manažera reprezentace a trenér brněnských Hrochů Alexander Derhak.

Derhak odletěl do Japonska již 27. ledna a tam se měl připojit k týmu Marines, který v této době startuje jarní přípravu pro nadcházející sezonu. Původem Američan, jenž přijel do Česka již v roce 2010 jako hráč brněnské Techniky, tak bude moct zblízka sledovat práci trenérů i hráčů týmu, který v minulém roce skončil na druhém místě Pacifické ligy v japonské NPB.

„Jsem velmi nadšený, že se mohu učit od Marines a pracovat s nimi během jarní přípravy v tomto roce. Baseball a život mají mnoho společného, jedním z nich je snaha zlepšovat se každý den. Tato příležitost se pro mě představuje šance růst nejen jako baseballový trenér, ale i jako lidská bytost,“ neskrývá nadšení brzy třiačtyřicetiletý Derhak.

U národního týmu působí Derhak jako trenér pálkařů, a právě trénink japonského kontaktního stylu pálení bude moct sledovat na vlastní oči. „Japonský přístup k pálení je v Evropě stále velkou neznámou, takže doufáme, že nám Alexovy znalosti pomohou se zlepšit. Alex je velmi svědomitý trenér, který na sobě pracuje, chce se zlepšovat a samozřejmě s těmi nejlepšími na světě. A Japonsko ukazuje nejen na mezinárodní scéně, jak dobří jsou japonští pálkaři,“ říká manažer reprezentace Pavel Chadim, který dal japonským partnerům doporučení pro pozvání Derhaka do krajiny vycházejícího slunce.

„Jsme velmi rádi, že Alex Derhak, trenér české baseballové reprezentace a manažer jednoho z nejlepších klubů české extraligy, dostává šanci dozvědět se více o japonském baseballu díky jednomu z nejlepších klubů v NPB, Chiba Lotte Marines,“ napsal Pavel Chadim japonskému klubu. „Alex již v České republice vyrostl jako hráč, žije v Brně přes 14 let, založil zde rodinu, vyhrál 6 extraligových titulů (nejvíce ze všech cizinců v historii) a poslední 2 roky dovedl svůj klub Hroši Brno ke dvěma extraligovým medailím. Děkujeme Japan Baseball a jmenovitě Chiba Lotte Marines za příležitost spolupracovat a sdílet znalosti a společnosti Panasonic HVAC za pomoc při budování tohoto mezinárodního sportovního mostu.“

Celkem stráví Alexander Derhak s japonským týmem dva týdny a do Česka odlétá zpátky 15. února. V Japonsku jej pak vystřídají další čeští hráči a manažer Pavel Chadim, kteří budou součástí evropského výběru, jenž vyzve v minisérii japonský národní tým.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací