Baseballový trénink s českými reprezentanty pro děti z dětských domovů


Česko hraje baseball ve spolupráci s marketingovým týmem Baseball Czech a podporou mužské reprezentace a projektem LA2028 má za sebou první akci v roce 2024. Jednalo se o druhý ročník Baseballového tréninku s českými reprezentanty pro děti z dětských domovů, které jsou sdružovaný pod organizaci Dobré víly dětem. 
 
 
Celkem 20 dětí z 6 dětských domovů se v sobotu 27.1. dopoledne sjelo do areálu pražského Tempa, kterému tímto velmi děkujeme za zapůjčení prostorů i vybavení. Na děti již čekala pětice českých reprezentantů. Letos se nejednalo pouze o hráče mužského národního týmu, ale taktéž o hráče do 18 a do 23 let, konkrétně šlo o Jake Rabinowitze, Ondřeje Vanka, Michala Zelenku, Alberta Pražáka a Davida Křečka, jimž patří taktéž velké poděkování za jejich ochotu, a hlavně přístup k dětem. 
 
 
Děti si mohly vyzkoušet profesionálně vedený trénink se vším všudy. Nejprve si na rozehrání zahrály s reprezentanty fotbálek, kterému dozoroval zkušený americký rozhodčí (Jake). Po zahřátí následoval baseballový tedy aktivní strečink a následně se děti podle věkových kategorií rozdělily do 4 skupin. V těchto skupinách si pak na stanovištích vyzkoušely všechny základní baseballové dovednosti. Na jednom stanovišti si vyzkoušely házení a chytání s Albertem, na druhém si pak děti vzali na starost Jake s Ondrou a ukázali jim základní agility trénink s medicinbaly. Další dvě stanoviště byly věnovány útoku. Na jednom se jim věnoval David Křeček a vysvětlil jim základy pálení ze stativu, po Davidovi pak následoval Michal s odpalem letícího míčku ze stroje. 
 
 
Na konci tréninku byli v hale již připravení rozhodčí, a tak jsme využili příležitost a poprosili vedoucího jejich tréninku Marka Vičara, aby dětem vysvětlil, že v baseballe existují i jiné příležitosti než pouze herní. Na závěr jsme si pak opět všichni zakřičeli 1,2,3 ČEŠI, rozdali si dárečky věnované Komisí mládeže a rozvoje a šli na oběd. Když následně za námi chodili děti, nechali si podepisovat kšiltovky, věnované bločky a míče se slovy: "Tohle byl nejhezčí den mého života", nebo "moc děkujeme za takto hezký den," začali jsme přemýšlet o cestě, jak těmto dětem, které to mají v životě velmi těžké, společně vymyslet více zábavy spojené s baseballem. Protože tato slova byla naše největší odměna.
 
Za Česko hraje baseball,
Richard Jarošík
 
Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací