ČBA je evropskou federací roku 2023


Uplynulý víkend se ve španělském městě Malaga konal každoroční kongres WBSC Europe. Na něm se již tradičně odevzdávali individuální ocenění za předchozí rok. Český baseball si nakonec domu veze hned tři ze čtyř ocenění, včetně té nejcennější pro Federaci roku 2023. 

Baseballová komise WBSC Europe ve své tiskové zprávě ocenila „vynikající organizaci Eurobaseballu 2023. Místní organizační výbor akce stanovil nové standardy pro baseballové šampionáty na celém kontinentu.“ 

Mistrovství Evropy, které Česká baseballová asociace v roce 2023 pořádala přineslo rekordní zájem, když na stadiony přišlo dohromady 23 438 diváků. Finálové utkání mezi Španělskem a Velkou Británií v Brně na stadionu sledovalo 2394 fanoušků, což z něj udělalo nejnavštěvovanější zápas Mistrovství Evropy v historii. 

Je to ocenění dlouhodobé práce a speciálně roku 2023, který na to evropské baseballové prostředí zapůsobil. Je to spíš o Mistrovství Evropy, které se hodnotí jako vzorové pro další šampionáty. Všichni z něj měli fantastické pocity. Druhým bodem je vystoupení na WBC a že používáme naše hráče. To všichni oceňují,“ vysvětluje předseda České baseballové asociace Petr Ditrich, který ocenění přímo na kongresu v Malaze převzal.  

Pro ČBA je to již počtvrté, kdy byla oceněna nejlepší baseballovou federací roku v Evropě. Naposledy tuto cenu získala za rok 2019.  

Kromě ceny pro nejlepší federaci putovaly do Česka také další dvě individuální ocenění. Nejlepším zapisovatelem roku se totiž stala Romana Kucková a cenu pro nejlepšího rozhodčího získal Marek Vičar. Trenérem roku se pak stal Nelson Prada, jenž dovedl Španělsko je zlatým medailím na evropské šampionátu. 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací