Program SuperCupu a další užitečné informace


Začátek největšího mládežnického turnaje kategorie U10, SuperCupu, se blíží. Již od pátečního rána se ve Sportovně relaxačním areálu na Hluboké spustí kolotoč zápasů 24 týmů ve 4 skupinách. Patnáctka českých zástupců a devítka zahraničních účastníků bude bojovat v tzv. coach pitch baseballu, kdy nadhoz provádí trenér týmu. Součástí turnaje jsou také dovednostní soutěže Masters, tedy odpal do dálky, hod do dálky, souhra vnitřního pole a běh po metách.

Kromě tohoto ale čeká, po loňské úspěšné premiéře, všechny hráče, hráčky, trenéry, trenérky a také samozřejmě fanoušky, sobotní noční All Star Game. Jedná se o zápas mezi výběrem českých hráčů pod vedením reprezentačního trenéra mužů Pavla Chadima a výběrem ze zahraničních týmů. V plánu je rovněž autogramiáda domácího odchovance a reprezentanta Martina Mužíka a Pavla Chadima. 

Vstupné

Hlubocký areál je volně dostupný pro všechny zájemce o aktivní využití volného času. Vedle baseballu si můžete užít další atrakce jako minigolf, beach volejbal, adrenalin park a další. Ideální prostor pro celou rodinu, která se může bavit a zároveň fandit malým baseballistům.

Jak se hraje

Účastníci turnaje byli rozděleni do 4 šestičlenných základních skupin. Po jejich odehrání se týmy na prvních dvou místech ve skupinách utkají systémem na dvě porážky o umístění na 1. - 8. příčce. Ostatní týmy sehrají ještě další dva zápasy o konečné pořadí, tedy o 9. - 24. místo. K těmto výsledkům se pak připočítávají výsledky disciplín Masters a součet výkonů z obou částí turnaje určí celkového vítěze SuperCupu. Rozpis

skupina A - Maďarsko, Hroši Brno, Hippos Brno, Rising Stars, Eagles Praha, Arrows Ostrava
skupina B - Kotlářka Praha, Technika Brno, Draci Brno, Catalonia, Orli Choceň, Vienna Hurricanes
skupina C - Praotci Roudnice, Nuclears Třebíč, Sokol Hluboká, Slovensko, Vienna Wanderers, Tempo Praha
skupina D - Litva, Blesk Jablonec, Miners Kladno, Future Stars, Olympia Blansko, Polsko

Celkové prvenství z roku 2023 obhajují němečtí Future Stars, o rok dříve zvítězili brněnští Hroši.

Program

Celý program turnaje zahrnuje celkem 88 utkání a 24 soutěží masters, samozřejmě také slavnostní ceremoniály a již zmiňovanou all star game a autogramiádu.

31.5.    9:00 první zápasy ve skupinách

            14:15 slavnostní zahájení

1.6.      9:00 první zápasy ve skupinách

            17:45 masters ceremony 

            cca 18:30 autogramiáda Pavla Chadima a Martina Mužíka - 

            21:00 all star game 

2.6.      9:00 zápasy o konečné umístění

            14:00 finále

            15:30 závěrečný ceremoniál

Turnaj se hraje na čtyřech hřištích a ze všech je možné sledovat utkání prostřednictvím streamu. Vše najdete na webu baseballczech.tv https://www.baseballczech.tv/supercup. Cena za celý turnaj je 20 Euro, cena na den pak 10 Euro. Všichni, kteří si zakoupili roční neomezený přístup mají samozřejmě sledování celého turnaje zdarma.

Mapa areálu

 

A jak se na baseball, který letos na Hluboké slaví již 30 let, dostanete?

Autem

Z dálnice D3 sjedete na silnici 146 směr Hluboká nad Vltavou. Pokračujte rovně, dokud nenarazíte na most přes řeku Vltavu. Přijedete most a dáte se doleva na Podskalní. Minete přístav a dáte se doleva na ulici Sportovní. Baseballový areál se nachází u cyklistické stezky (směr České Budějovice), za tenisovými kurty a fotbalovým hřištěm.
Busem

Z autobusové zastávky Pod Kostelem se vydáte po ulici Nad Parkovištěm, směrem na Tyršova/silnici 146. Pokračujte po ulici Pod Hrází/silnici 146 (po své pravé straně budete mít golfové hřiště). Odbočíte doprava na ulici Sportovní. Pokračujte rovně asi 500 metrů. Minete tenisové kurty a fotbalové hřiště. Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou bude po levé straně.

Vlakem

Z nádraží Hluboká nad Vltavou se vydáte po silnici 10584. Odbočíte doleva na silnici 105, směr Hluboká nad Vltavou. U cedule Restaurace Zoo se dáte doprava, na neznačenou cestu a pokračujte stále rovně, kolem statku a přes golfové hřiště, až dorazíte ke Sportovně relaxačnímu areálu Hluboká nad Vltavou. 

Na kole

Od památníku Josefa Cepáka v Českých Budějovicích se vydáte po cyklostezce směrem Hluboká nad Vltavou. U přístavu Marina v Českém Vrbném se dáte mírně doleva a pokračujte po stezce E10, až do Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou.

 

Pokud můžete, určitě se na Hlubokou společně s vaším týmem nebo i bez něj vydejte. nadšení a zápal dětí pro hru a možná také budoucí reprezentanty. „Každoročním vrcholem sezony je Superpohár na Hluboké. Rok co rok se s nadšením účastníme tohoto špičkového turnaje, který je známý svou bezchybnou organizací a vysokou úrovní soutěže. Pro baseball U10 v Evropě prostě neexistuje lepší turnaj než SuperCup,“ zní z jednoho od rakouských Vienna Wanderers.

Pro aktuální informace sledujte sociální sítě turnaje - Facebook / Instragram

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací