Déšť během prvního dne Pražského baseballového týdne


V sobotu se rozehrál letošní ročník turnaje Pražský baseballový týden. Hned první den bohužel výrazně poznamenalo počasí, které neumožnilo odehrát večerní duel Česka s Tchaj-wanem.

Český zápas se bude hrát v neděli v 10:00 na Eagles Parku. Utkání se bude hrát pouze na 7 směn. Na tento zápas budou vpuštěni všichni fanoušci, kteří se prokážou vstupenkou nebo náramkem platným pro první den (DAY1 ticket).

Japonci potvrdili roli favorita

V odpoledním utkání se na Eagles Parku utkali Japonci s Německem. Do zápasu lépe vstoupili světové jedničky, když Misho Nishikawa odpálil dvoubodový homerun. Evropský soupeř se však dlouho držel a v dohrávce třetí směny dokonce Simon Baumgardt zařídil svým odpalem vyrovnání.

Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho, protože Japonci šli hned z dalšího útoku do vedení po odpalu Taichi Indeho. Asijský celek již pak ve zbytku duelu další doběhy nepovolil, a navíc sám navýšil skóre na konečných 7-3.

Slováci na úvod turnaje prohráli

Jako první vstoupili do letošního Pražského baseballového týdne Slováci a Řekové. Vyrovnaný zápas zlomili hráči týmu z jihu Evropy až v poslední sedmé směně, kdy rozdílový bod stáhl Elijah Lambros.

Stejně jako druhý zápas ve skupině A, tak i ten druhý ve skupině B ovlivnilo počasí a duel nebyl dohrán. Rakušané i Maďaři se v tomto zajímavém utkáni neustále přetahovali o vedení. Oba celky navíc pálili daleko a v prvních pěti směnách jsme viděli 4 homeruny. O dva se psotarali hráči, kteří ještě nedávno působili v české Extralize – Dan Kawanishi a Michael Varga. Zápas byl ale přerušen v šesté směně za stavu 10-9 pro Rakousko. Duel se dohraje v náhradním termínu.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací