Druhý den turnaje přinesl českou výhru i asijský souboj


Druhý den Pražského baseballového týdne přinesl bohatý program a velmi zajímavé zápasy. Taháky dne byly nejen oba české zápasy, ale také vzájemný souboj obou asijských zástupců.

Veškeré nedělní dění začalo utkáním mezi Českem a Tchaj-wanem. A kdo dorazil v mírném dešti na Eagles Park, tak rozhodně nelitoval. Český tým totiž ukázal, že dokáže být favorizovanému soupeři vyrovnaným soupeřem. Startér Lukáš Pacal pálkaře k ničemu nepouštěl a ve dvou směnách jim navíc rozdal 3 strikeouty.

V třetí směně poslali čeští trenéři na kopec Filipa Čapku a proti němu dokázali pálkaři Tchaj-wanu stáhnout první body. Ty zařídil Yu-Ching Tseng, jenž odpálil tříbodový homerun.

Česko mělo několik možností ke skórování, ale obrana soupeře a její nadhazovači předváděli výborný výkon. V páté směně již ale fanoušci na Eagles Parku vstávali ze sedadel po odpalu Martina Mužíka. Ten ale nedoletěl až za plot a vyrovnání se tak nekonalo. O chvíli později ale české publikum potěšil Jan Pospíšil, který stáhl první doběh svého týmu. Jak se nakonec ukázalo, tak to byl také doběh poslední a Češi tak s Tchaj-wanem prohráli 1-3.

„Bojovali jsme celou dobu. Několikrát jsme byli blízko od skórování. Bohužel to nevyšlo. Úctyhodný výkon, když jsme celých sedm směn bojovali. Naši nadhazovači odvedli skvělou práci. Když to trochu skřípalo, tak nás podržela obrana, a to nás udrželo ve hře,“ řekl po utkání Jan Pospíšil, jenž byl vyhlášen nejlepších hráčem českého týmu.

Výhra s Německem

Mnohem veselejší to bylo z pohledu českých fanoušků ve večerním utkání. To otevřel slavnostním nadhozem vítěz z Nagana Dominik Hašek a známý YouTuber Petr Mára. Oba pánové pak mohli s vyprodaným Eagles Parkem sledovat v dohrávce druhé směny dvoubodový homerun Martina Zelenky. Toho o směnu později napodobil Martin Mužík, jenž také odpálil homerun za dva body.

Dvěma homeruny ukončili Češi působení Duke von Schamanna na kopci Německa. Od čtvrté směny pak dostal příležitost bullpen německého týmu. Český startér Jan Tomek vydržel na kopci 4 směny, v nichž Němcům povolil pouze jeden doběh.

Němci se připomněli v páté směně, když proti Lukáši Hlouchovi odpálil solo homerun Baumgardt. O směnu později stejný muž zdramatizoval závěr utkání, když stáhl také třetí doběh Německa. Český closer Jan Vašourek ale závěr zvládl a vyrovnání již nepřipustil.

“Věděli jsme, jakého budou mít nadhazovače a jaké bude mít nadhozy. Dívali jsme se na video a myslím, že jsme se na mety mohli dostávat malinko víc, ale nakonec se nám je povedlo párkrát stáhnout. Věděl jsem, že hází hodně sliderů, ale vždy se snažím sedět na fast, abych na něm nebyl pozdě. Ale hodil mi slider a pověsil ho na střed, tak jsem po něm švihl a zbytek je historie,” řekl po utkání Martin Zelinka, jenž si odnesl také cenu pro nejlepšího hráče utkání z českého týmu.

Česko tak stále živí naději na postup do úterního finále. K tomu ale potřebuje v pondělí porazit Japonsko. Naopak Němci jako první vědí, že si letos o prvenství na turnaji nezahrají.

Asijský souboj

Do zápasu obou asijských zástupců vstoupili lépe Japonci, když v první směně stáhl první bod Seiya Watanabe. Stejný hráč byl na pálce, když ve třetí směně po jeho odpalu doběhl pro druhý bod Misho Nishikawa.

Vedení Japonska 2-0 ale nemělo trvat dlouho. Hned následující útok totiž stáhli po bodu Yu-Chuan Fan a Chih-Yu Chen.

Vyrovnané skóre vydrželo až do sedmé směny. Když už fanoušci začali pomýšlet nad extra směnami, tak po nepřesném příhozu Yu-Ting Lua doběhl Riku Kamizato pro vítězný bod. Japonsko tak zvítězilo 3-2.

Skupina B

Ve druhé skupině se hned dopoledne dohrávalo utkání mezi Maďarskem a Rakouskem. V něm dokázali Rakušané navýšit své vedení na 11-9 a tímto výsledkem také tento duel skončil.

Maďarům se nepovedlo zvítězit ani v následujícím zápase s Řeckem. Řekové si dopomohli k výhře 13-2 třemi homeruny, včetně walk-off odpalu Elijaha Lambrose. Tým z Peloponéského poloostrova je po dvou dnech stále neporažen.

Ve večerním zápase se střetli Litevci s Rakouskem. Dlouho vyrovnaný duel zlomila Litva ve svůj prospěch čtyřmi doběhy, aby zvítězila 5-1. Po dvou dnech tak Litva s Řeckem vede tabulku skupiny B s dvěma výhrami. Na opačném konci jsou  bez výhry reprezentace Slovenska a Maďarska.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací