ŠKOLENÍ TRENÉRŮ – SPECIALIZACE BASEBALL


O víkendu 30.1. – 1.2.2026 proběhlo na Hrochu Brno školení trenérů SPECIALIZACE BASEBALL pro získání 2. Tř. baseballu. Školení pořádala ČBA ve spolupráci s JOFi sport – Zdeňka Josefuse

Školící akce se zúčastnilo 24 zájemců. Maratón přednášek, po úvodním slovu, zahájení a informaci o projektu Celoživotního vzdělávání trenérů baseballu Zdeňkem Josefusem, nastartoval Petr Baroch s tématem týkajícím se programu NBP. Postupně se v časově i obsahově náročném v programu střídali další lektoři, kteří přednášeli na téma:

Tenklová Eliška – Mentální příprava a Psychologické aspekty v baseballu

Baroch Petr – NBP, Hitting, Baseball mládeže

Chadim Pavel – Příprava a vedení utkání

Čech Petr – Catchers

Hajtmar Jakub – Infielders

Schneider Martin – Pitchers

Nevěřil David – Outfielders

Kania Richard – Baserunning

Josefus Zdeněk – CŽV, Osobnost trenéra, Testy

 

Seznam úspěšných absolventů specializace baseball:

  • Klimeš Michal Hroši Brno                 
  • Kunst Pavel Tempo Praha 
  • Hodyc David Tempo Praha 
  • Worm Matyáš Technika Brno                      
  • Vondra Milan Olympia Blansko
  • Juříček Zdeněk Olympia Blansko                  
  • Milata Rostislav Kotlářka Praha                      
  • Ondroušek Daniel Hroši Brno                 
  • Janderka Petr Hroch-Hippos
  • Kucin Jan Hroši Brno
  • Zelenka Martin Tempo Praha
  • Říha Viktor Eagles Praha
  • Bečka Vojtěch Miners Kladno
  • Schneider Martin Skokani Olomouc
  • Voják Jakub Skokani Olomouc
  • Řeháková Monika Skokani Olomouc
  • Kretek Miroslav Camels Rožnov
  • Kretková Iva Camels Rožnov
  • Suchý David Olympia Blansko
  • Jelínek Jan Blesk Jablonec
  • Posselt Jakub Miners Kladno
  • Lipavský Roman individuální člen ČBA
  • Svoboda Tomáš Třebíč Nuclears
  • Říčný Tomáš Hroši Brno

 

Poslední akcí programu víkendového školení účastníci  specializace absolvovali náročný osmistránkový závěrečný test složený ze 104 otevřených otázek z problematiky baseballu. Někteří jedinci odevzdávali vypracované otázky až po 2,5 hodinovém vyplňování.

Účastníky nyní čeká ještě on line školení s garantem Zdeňkem Josefusem a napsání Závěrečné práce.

Dále k získání osvědčení Trenér baseballu II. tř. – Licence B, je třeba ještě absolvovat tzv. Vědecký základ sportovního tréninku, na FTVS UK, popř. na některém pracovišti s akreditovaným programem a potvrzení o praxi v rozsahu 25hodin v klubu. Po splnění všech částí, potřebných k úspěšnému absolvování celého programu v celkovém rozsahu 100 hodin, bude ČBA vydávat oficiální potvrzení pro Trenérskou školu FTVS UK, která je akreditovaným pracovištěm MŠMT pro vydávání licencí a se kterou má Česká baseballová asociace podepsanou osmiletou smlouvu o spolupráci v CŽV trenérů baseballu.

FTVS UK následně prověří veškerou dokumentaci o splnění podmínek pro vydání „Osvědčení – Licence B“ a následně vydá oficiální dokument, který slouží pro případnou registraci na Živnostenském úřadu.

 

Dovolte mi závěrem poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci akce – sekretariátu ČBA, TMK ČBA, Hrochu Brno, přednášejícím lektorům a v neposlední řadě všem zúčastněným trenérům.

 

Baseballu zdar, 

Zdeněk Josefus

Garant školení

JOFi sport 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací