SUPER SIX Nikaragua


Jestli byl včerejší duel téměř na remízu, čemuž odpovídaly klíčové parametry zápasu (hity, mety zdarma, strike outy, chyby) a nakonec i poměr umožněných bodů 5:4 pro Austrálii, tak ten dnešní, nechci se rouhat, tak napíšu, nebyli jsme na prohru.

V osmé směně 4:3 pro nás, na hity 11:2. Kdyby nebylo našich 11 met zdarma a trefení oproti jejich čtyřem, mohl rozdíl mezi námi být větší. Přesto jsme na kluky pyšní, jak jsme dohráli finálovou skupinu. Když odmyslíme náš cíl vyhrát ještě jedno utkání do konce turnaje, tak se vlastně dnes hrálo „pouze“ o to, jestli v zítřejším zápase o celkové umístění budeme domácí nebo hosté. Přestože nám kolečka na tomto turnaji jdou, nyní vzhledem k výsledku vzájemného zápasu Nikaraguy s Austrálií 3:2 ve skupině, jsme naději již neměli.

Dnešní den byl plný velkých comebacků. Domácí vedli s Japonskem v šesté směně 2:0 a prohráli 2:6. Austrálie porážela Koreu dokonce 7:3 a byla blízko zápasu o bronz. Nakonec podlehla 7:8 a Korejcům stačily k výhře pouhé čtyři hity (a 6 australských chyb v poli). Něco podobného se stalo i nám, a přestože jdeme zítra do našeho dvanáctého utkání během posledních dvou týdnů značně pochroumáni (i dnes jsme trnuli po slajdu nikaragujského běžce, když zabrousil na druhé metě do holeně Filipa Smoly), jsme rádi, že se můžeme pokusit vyhrát zítra. Páté místo na světě je velkou výzvou. Začínáme v neděli ráno 5:30 vašeho času. 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací