Diskuse o MS U21 na ČT SPORT


Nepředstavitelný úspěch, říká trenér o pátém místě mladých baseballistů na MS.

Praha – Čeští baseballisté do 21 let dosáhli na MS v Tchaj-čungu na historický úspěch. Mladí reprezentanti vybojovali páté místo, což je jeden z nejlepších českých výsledků v historii pálkovacích her. Podle trenéra Pavla Chadima tým nejvíce zdobil zejména důraz na kolektivní výkon.

Velikost úspěchu vynikne zejména při srovnání se zázemím konkurentů. V České republice se sice baseball hraje bezmála sto let, nicméně pořád stojí trochu v ústraní. Přesto se v amatérských podmínkách podařilo hrát vyrovnané zápasy s evropskou i světovou špičkou.

"Je to nepředstavitelný úspěch, není jednoduché se dostávat do první desítky," je si Chadim vědom. "Nechali jsme za sebou evropské velmoci, Holandsko, Itálii, ale také Venezuelu, Mexiko, tam je pět milionů registrovaných hráčů proti našim pěti tisícům. Málokdo docení, čeho kluci dosáhli, těším se, až tento turnaj bude signálem a motivací i pro další týmy."

Český úspěch spočíval zejména v kolektivním výkonu celého týmu. "Nevyhrávali jsme v žádné statistice, útoku či obraně nebo jako nadhazovači, ale jako celek a tým, který se nevzdává, v tom jsme okupovali nejvyšší příčky. Výsledek je odměnou pro ty, co tomu všechno věnovali," říká Chadim.

V září čeští mužští baseballisté dosáhli na nejlepší umístění v historii, když na mistrovství Evropy téměř získali medaili, nakonec skončili čtvrtí. Junioři došli ještě dál, avšak čeká je ještě hodně práce, aby dokázali ještě pozvednout i dospělou reprezentaci.

"Být pátým na světě je lepší než čtvrtí v Evropě, ale je to jednadvacítka. Kluci to ještě musí ukázat v extralize nebo zahraničních soutěžích, ještě bych jim úplně neříkal, že jsou takové hvězdy, protože si to musí obhájit. Myslím, že to mají všechno před sebou, ale nesmí zpychnout," dodal Chadim.

Debata ke stažení (zde). Hosté SZ: Pavel Chadim a Marek Červenka. 

Související články:

Baseballová lvíčata si proti Austrálii připsala historický úspěch

Stránky Mistrovství světa U21 (IBAF)

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací