Univerzitní tým - semifinále s USA


Pondělí 11 hodin místního času, opět již tradičně za velkého horka, se Akademický tým střetl v semifinálových bojích se silným týmem USA. Volba byla jasná. Nasadit to nejlepší, co máme, zkusit Američany překvapit a postoupit do finále.

Vše začalo jako při předchozích dopoledních utkáních budíčkem kolem 7. hodiny, rychlou snídaní a odjezdem autobusem v 8 hodin i s policejním doprovodem na městský stadion Tianmu v Taipei. Pálkařský trénink byl v klecích v útrobách stadionu, kde byla přijatelnější teplota dále následovaly klasické předzápasové procedury, které byly narušeny snad jen delegáty FISU, kteří neustále po dobu celého turnaje něco organizují a přesouvají. A jelikož se drží pouze obdrženého časového harmonogramu neznaje příliš předzápasové procesy a zvyklosti, bylo jim občas obtížné vysvětlit, že sbírání míčů po zemi v rámci batting practice není ještě nácvik souhry vnitřního pole před zápasem (tzv. Show time), který měli v rozpisu až o 20 minut později. I toto se ale nakonec vyřešilo a vše mohlo naplno propuknout.

 

Vstup do zápasu se Akademikům povedl parádně a hned v první směně se po několika hitech a dvou chybách obrany dokázali proti ne příliš jistě házejícímu nadhazovači prosadit hned třemi doběhy. Ve čtvrté směně pak přidali ještě jeden bod, to už na střídajícího levorukého nadhazovače po sebeobětovací ulívce Arnošta Dubového s běžci na první a druhé metě a dlouhém odpalu Matěje Hejmy. Tato změna skóre znamenala ale vedení už jen o jeden bod, neboť v dohrávce třetí směny skórovali na startujícího Jana Nováka také Američané po několika dobrých odpalech.

Po polovině utkání bylo jasné, že hubené vedení proti dobře pálícímu americkému týmu bude těžké udržet, pokud se nepodaří navýšit skóre proti některému ze dvou střídajících nadhazovačů. Tlak v sedmé směně s obsazenou první a druhou metou však zastavila již dobře pracující americká obrana, která zachytila i tvrdé odpaly Petra Zýmy a Přemka Chrousta. V sedmé směně se pak domácí Američané nadechli k rozhodujícímu tlaku, kdy sérií odpalů dvakrát skórovali a donutili dosud velmi dobře nadhazujícího „Johnyho“ Nováka ke střídání. Ani to však americké pálky nezastavilo a po dvoumetovém odpalu při obsazených metách nejlepšího pálkaře amerického výběru R. Neustroma (4 z 5, 3 RBI) se ujali vedení 8:4, které se do konce utkání již nezměnilo. Stejně jako v předchozím zápase s Koreou, kdy dokázali Američané otočit skóre až na začátku 9. směny, také v utkání proti českým akademikům trpělivě čekali a ve správný okamžik využili své silné pálky (13 hitů proti 8 českým) a strhli vítězství na svou stranu.

Českému týmu ale nelze upřít velikou bojovnost a odhodlání. Kluci nechali na hřišti všechno a bojovali až do konce. Američané byli ale, stejně jako po celou dobu turnaje, lepším týmem a zaslouženě postoupili do zítřejšího finále proti Japonsku. V druhém večerním SF utkání  Japonsko přehrálo Koreu přesvědčivě 4:0 a zůstává v turnaji neporaženo.

Český tým se utká s Koreou od 12 hodin místního času (6:00 středoevropského času) v utkání vysílaném na ČT4 Sport o bronz. Utkání o zlato pak začne na Tianmu Baseball Stadium v 18:30.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací