20 tisíc Kč pro kluby - podpora rozvoje baseballu 2018

Pavel Chadim, 06.03. 2018 Aktuality

V roce 2018 bude klíčová rozvojová podpora opět směřovat k nejmladší mládeži.

Kluby mohou požádat o 5 tisíc Kč podpory pro trenéra při účasti na Stříbrném turnaji FirstCupu U8, při účasti na Stříbrném turnaji SuperCupu U10 nebo účasti na premiérovém ročníku soutěže RookieBall do 9 let, kterou společně organizují obě asociace pálkovacích her. 

V případě, že klub obsadí všechny 3 tyto kategorie U8, U9 i U10 (a jeho sportovní ředitel mládeže se zúčastní 2. ročníku vzdělávací akce v prosinci 2018 v Nymburku během projektu Czech Talent), má dokonce právo požádat o 20 000,- Kč na podporu trenérů těchto kategorií.       

Kromě této základní a klíčové podpory podporujeme jako poslední 3 roky i tyto rozvojové aktivity:

1) týmy do 7 let: - každý nový tým v regionální soutěži (oproti roku 2017) obdrží jako podporu baseballovou sadu (stativ a 5 dětských rukavic), stávající týmy mohou požádat o nový stativ

2) školy, školky: – podpora 3000 Kč na trenéra pravidelného baseballového kroužku ve škole nebo školce - pokračování podpory školních soutěží v HODU DO DÁLKY žáků do 2. třídy
– 1000,- Kč podpora pro klub za každou školu, na které klub zorganizuje tuto soutěž (maximem letos opět 5 škol na jeden klub)  
-
školní baseballová sada ( stativ, mety, pálka, míče, pravidla) v rámci dlouholetého projektu T-ball do škol 

3) hřiště pro nejmladší: – podpora 5000,- Kč jako jednorázový příspěvek na vytvoření hřiště pro malé hráče do 7let (mety, backstop)

K tomu můžete využít možnosti zapůjčení nafukovacích Road show ve třech regionem po České republice a k propagaci našeho sportu i oba pravidlové komiksy, jak baseball, tak T- ball.        

Všechny podpory lze domluvit na sekretariátu s Evženií Votinskou (baseball@baseball.cz), na formuláři (zde), vždy v kopii s Vaším regionálním rozvojářem (viz níže).                   

Rozvojáři v REGIONECH:

Východ               Ondřej Gongol            ondrej.gongol@seznam.cz
Jih                     Jan Felkl                     jfelkl@draci.cz
Severozápad      
Matouš Procházka        prochazkamatous@gmail.com
Jihozápad          
Jiří Šiman                    simanovi@seznam.cz
Severovýchod     
Tomáš Rambousek      wayne@slowpitch.eu

(Všechny podpory jsou také cílené pouze pro baseballové kluby - tedy kluby, které mají nejméně 1 tým hrající regionální baseballovu soutěž – tzn.od kategorie U11 výše. Podmínkou KAŽDÉ dotace je také zvěřejnění hodnotícího článku s fotodokumentací na asociačním webu).

V roce 2017 jsme finančně podpořili přes 60 klubových trenérů nejmladších kategorií, stavbu 8 nových hřišť pro nejmenší a 16 pravidelných kroužků na školách či školkách. Za Vaši práci pro náš sport DĚKUJEME!

Za Komisi mládeže a rozvoje Pavel  Chadim   

Ilustrační graf k nárůstu počtu týmů v mládežnických soutěžích za posledních 10 let:

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací