Rytířský víkend - ČBP U8 (Čechy)


ČESKÝ BASEBALLOVÝ POHÁR U8 (divize Čechy) se odehrál na trutnovském Red Fieldu

Vyprahlý trutnovský Red Field v uplynulém víkendu hostil Český baseballový pohár osmiletých v divizi Čechy. Sedm týmů – Miners Kladno, Eagles Praha, Kotlářka Praha, Tempo Titans Praha, Orli Choceň, Baseball Plzeň a domácí Rytíři se utkali o trofeje nejvyšší.

Zahájení turnaje se ujal pan starosta města Trutnova - Ivan Adamec, který přivítal účastníky krátkou zdravicí, a poté odstartoval boje slavnostním odpalem.

Počasí účastníkům přálo, rozhodčí rozhodovali, bufet fungoval, a tak se v hladkém průběhu sobotního hracího dne uskutečnilo všech 10 plánovaných utkání v základních skupinách.

Trutnovští Rytíři si v prvním utkání hladce poradili s Orlíky z Chocně poměrem 19:2 a zdálo se, že jsou v dobré kondici v útoku na trofej. .

Ovšem další jejich utkání přineslo velikou bitvu s pražskými Eagles. Rytíři se svého soupeře „trochu“ zalekli a v útoku předvedli mnoho nepodařených odpalů. Výsledek 14:12 v neprospěch domácích se pak ukázal jako klíčový pro postup do finálových bojů.

V posledním zápase se trutnovští střetli s Miners Kladno. Ti přivezli velmi šikovný a herně vyzrálý tým, který si s Rytíři poradili nelichotivým výsledkem 16:2. Tato porážka tak odsoudila domácí k bojům o 5.-7. místo.

Neděle patřila bojům o umístění. Rytíři, Plzeň a Choceň řešili tajenku ve skupině o 5. – 7.místo. Kotlářka, Tempo Titans, Eagles a Miners se střetli v semifinálových kláních a dalších zápasech o vítěze Českého baseballového poháru.

Rytíři si ve své skupině poměrně hladce došli pro 5.místo. O šesté místo se strhla bitva jak řemen, ze které vyšli vítězně plzeňští.

Utkání o první čtyři místa byly opravdové bitvy (i když o tom výsledky nesvědčí). Miners Kladno ale všechny převyšovali kvalitou obrany i útoku, a také si ve finále dokráčeli pro krásný pohár.

Všichni účastníci si turnaj pochvalovali a slíbili pořadatelům, že využijí pozvání i k dalším turnajům, které Rytíři Trutnov uspořádají.

 

https://www.facebook.com/pg/Rytiri/photos/?tab=album&album_id=1850008568427223

www.rytíři–trutnov.cz

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací