Příprava a program reprezentace před Super6


Turnaj Super Six začíná zápasy v úterý 18.9.2018, tedy za 4 dny. Reprezentace na turnaji s jistotou sehraje celkem 5 utkání s 5 evropskými soupeři: Nizozemskem, Španělskem, Belgií, Itálií a Německem. První dva týmy postupují do nedělního finále. Jak probíhala příprava reprezentace a co hráče ještě před začátkem turnaje čeká?
Poslední herní přípravou byly pro tým červencové přátelské zápasy s Německem a Tchaj-wanem. Německo jsme v Třebíči porazili ve všech třech utkáních, s asijským soupeřem jsme ze 4 duelů vyválčili jednu výhru. Další přípravu hráči absolvovali ve svých oddílech, hrála se nadstavba Extraligy a také Wild Card Series.

První hráči a část realizačního týmu odjíždí do dějiště turnaje již v sobotu dopoledne. Zbytek hráčů odlétá v neděli ráno z Prahy a z Vídně do Amsterdamu, kde se k nim připojí také zahraniční trenéři cestující ze zámoří.

Ještě v neděli sehraje reprezentace přátelské utkání s Nizozemskem. Po obědě je naplánován klasický předzápasový program – tedy rozcvičení, BP, infield a outfield. Zápas začíná na hřišti HCAW v Bussumi ve 14:00 hod. „Rádi bychom odehráli vyrovnané utkání, naskautovali holandské pálkaře a zkusili si nějaké herní situace,“ řekl Mike Griffin, hlavní manažer týmu.
„V pondělí máme v plánu odpolední dvouhodinový trénink, který bude zaměřen hlavně na souhry obrany, na chytání míčů po zemi, lufty pro zadopolaře a lehké BP,“ nastínil Griffin další program týmu před prvním zápasem.

V úterý 18.9. začíná naostro celý turnaj, prvním našim soupeřem bude domácí výběr Nizozemska a to ve večerním zápase od 19:30.
A jak vypadá takový zápasový den? Záleží samozřejmě na tom, ve kterou dobu se hraje. V případě večerního střetnutí mají hráči během dopoledne volný program nejlépe formou aktivního odpočinku (např. procházka). Jediné, co nesmí, je hrát play-station, aby si neunavili oči :). Kdo nastoupí do utkání ví hráči včetně nadhazovačů den předem.

Společný oběd bývá plánován na cca 12:00 hod., následuje odpočinek, cca 4 hodiny před začátkem zápasu mítink se všemi hráči a trenéry. Na stadion se odjíždí, když jsme hosté, většinou 3 hodiny před zápasem. Na hřišti pak následuje rutinní příprava, která má svá pravidla a zákonitosti:
1. předzápasová práce fyzio
2. strečink
3. BP
4. svačina – tyčinka, ovoce
5. infield, outfield
6. nástupní ceremoniál
7. zápas

V Hoofddorpu se hraje každý den, hráče čeká minimálně pět utkání v řadě a všechny proti dobrým soupeřům. „Cílem reprezentace je odehrát kvalitní turnaj a co nejlépe se umístit. Bude dobré vidět, jak na tom náš tým mezi šesti nejlepšími celky Evropy je,“ přidává Mike Griffin.

Všechny zápasy turnaje bude vysílat televize PLAYO.TV, ty české s komentářem Richarda Kanii. Souběžně se hraje také turnaj v softballu žen, ve kterém má Česká republika rovněž zastoupení.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací