Vítr přál Italům


Čtvrtým protivníkem českého týmu v holandském Hoofddorpu byla Itálie. Ta hraje zatím dobrý turnaj, porazila Německo a Španělsko, s domácím výběrem prohrála až v tie-breaku.

Češi nastoupili na kopci s Borisem Bokajem, ke změně oproti předchozím zápasům došlo na 2.metě, kde dnes hrál Petr Zýma a na 1. metě byl Přemek Chroust.

Český útok začal dobře, hned v první směně jsme stáhli 1 bod. Italové ale rázně odpověděli, když z prvních 4 nadhazovačů dva trefili hit a dva homerun, přičemž další homerun následoval po prvním autu v podobě SO. Soupeř se tak dostal do vedení 5:1 a jasně ukázal, kdo bude v dnešním utkání dominovat.
Další dvoubodový homerun ve 2. inningu přinesl změnu na našem nadhozu, kdy Borise Bokaje vystřídal Ondřej Satoria. Ani ten ale nedokázal čelit italským pálkařům, a i on obdržel dva homeruny. Po 2. hře jsme prohrávali rozdílovým výsledkem 1:13.

Čeští pálkaři se ale nevzdávali, ve 4. útoku naplnili mety a vše pak vyčistil grandslam Jakuba Malíka. Dokázali skórovat ve 4 z 5 odehraných útoků, ale Italové bodovali víc. Definitivně se utkání zlomilo v dohrávce 4. směny, kdy už byl na kopci Daniel Padyšák. Ani ten nebyl ušetřen homerunu, stejně tak i Jiří Vavruša, který nakonec celé utkání doházel.
O jednu směnu zápas prodloužily naše tři body v 5. směně. Nejdříve doběhl Petr Zýma na sebeobětovací odpal Martina Schneidera a pak odpálil dvoubodový homerun Matěj Hejma. Nutné tři body, které by znamenaly konec utkání, Italové zvládli získat, a tak zápas skončil po pěti směnách.

Padlo v něm celkem 32 hitů, z toho 11 homerunů, 9 italských a 2 české. Na tyto pálkařské útočné hody měl velký vliv extrémní vítr, který dnes na hřišti foukal. Jak řekl v rozhovoru Mike Müller: „„Bavili jsme se s klukama, že tohle jsme ještě nezažili. Na jednu stranu je pozitivní, že dokážeme dát tolik bodů takhle silným týmům. Jsou tu nestandardní podmínky, na které nejsme zvyklí. Balóny co byly vyvěšený za druhou metu chytal pravý polař na warning tracku.“

Jakub Malík stáhl 5 bodů. Pět hitů z 5 startů odpálil Ital Christophe Colabello, z toho 3 homeruny. Každý ze 4 českých nadhazovačů, kteří dnes nastoupili, obdržel minimálně jeden homerun. 

Zítra sehraje česká reprezentace poslední utkání v turnaji od 11:00 hod. s Německem.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací