Krátká hra Němců slavila úspěch


Posledním soupeřem českého týmu na Super Six bylo Německo, které dosud nevyhrálo, když nejvyrovnanější duel sehrálo s Belgií (6:7).

Čeští reprezentanti nastoupili v této sestavě: Schneider SS, Hejma CF, Malík RF, Čech C, Mužík LF, Juněc 1B, Voják DH, Červinka 3B, Hajtmar 2B.

První dva české a jeden německý útok skončily bez běžců na metách. Změnu ve skóre přinesla dohrávka 2. inningu, kdy po metě zdarma uplatnili němečtí pálkaři několik ulívek a squeeze play, čímž bohužel naši obranu zaskočili. Po několika nedorozuměních a chybách se tak dostali do vedení 3:0. Češi na pálce marně bojovali s německým startérem Svenem Schuellerem, prvním na metě byl na začátku 3. hry na HB Jakub Voják. V následujícím inningu navíc přišel německý homerun a vedení našeho soupeře 4:0. Češi poprvé zatlačili v 6.směně a podařilo se jim stáhnout 3 body. Na kopci mezitím vystřídal Radima Chrousta Jan Novák, kterému se dařilo držet německé pálkaře daleko od zisku bodu.

České vyrovnání přišlo na začátku 8.inningu. Martin Schneider dostal metu zdarma, Matěj Hejma trefil dvoumetový odpal, Jakub Malík a Petr Čech pak každý sebeobětovací odpal, kterými stáhli běžce domů. To dostalo z kopce Daniela Thiebena, který byl už třetím německým nadhazovačem. Na nadhoz se postavil Niklas Rimmel, který nejen v tomto, ale ani v dalším inningu již žádnou českou radost nedovolil.

„Škoda, letos jsme je porazili pokaždé, když jsme s nimi hráli. Byl to dobrý zápas. Jejich startér házel výborně, my jsme se s ním trápili a udělali jsme na začátku chyby, které nás stály zápas,“ hodnotil dnešní utkání catcher Petr Čech.

Německý pálkař Simon Guehring naopak trefil jednobodový homerun, který se nakonec ukázal jako vítězný bod pro německý tým. Zápas skončil 5:4.

Utkání tentokrát nebylo tak bohaté na hity 5-5. Matěj Hejma zaznamenal 2 dobré odpaly, Petr Čech 2RBI, Martin Schneider 2 mety zdarma.
Česká reprezentace tak končí tento přípravný turnaj s bilancí W-L 1-4. Pravděpodobně skončí na 4. místě, pokud Belgie neporazí ve večerním utkání domácí Nizozemsko.

„Máme ještě co dělat, byli tu výborní nadhazovači. Konečně turnaj, kde jsme pálili, ale zase nám nevyšli nadhazovači, minulý léta to bylo naopak, obrana hrála výborně a nešla nám pálka. Snad se to sejde někde dohromady,“ zhodnotil celý turnaj Petr Čech.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací