O Super Six s předsedou ČBA Petrem Ditrichem


Petře v neděli skončil v holandském Hoofddorpu turnaj Super Six pro 6 nejlepších týmů Evropy. Tys byl na turnaji přítomen, jak jsi viděl boje o medaile?
„První tři týmy převyšovaly zbytek startovního pole a porvaly se o postup do finále. Po extra směně s Itálií a přestřelce 12:10 se Španělskem zůstalo neporažené pouze Holandsko, kterému nakonec tyto výhry přinesly celkovou výhru v turnaji. O druhé místo si řekla Itálie po vítězství 8:5 nad Španělskem. To získalo bronz.

Český tým získal jednu výhru a čtyřikrát odešel poražen, dostal se tak vlastně do druhé „trojičky“ turnaje. Vypadalo to na 4. místo, ale nakonec jsme díky neodehranému zápasu Nizozemska s Belgií skončili na 6. místě.
„Snad nejlepší zápas jsme odehráli hned na začátku proti Holandsku. Dotahovali jsme a měli na konci reálnou šanci zápas otočit i skóre 6:7 není špatné. Španělsko s Itálií na nás vyrukovali s drtivou ofenzívou, které jsme nedokázali v obraně čelit. O konečném výsledku rozhodly zápasy z Belgií a Německem. S Belgií se skóre zastavilo na výsledku 15:10. Po divokém začátku, bylo skóre ještě po 7. směně vyrovnané, ale náš závěrečný útok ovládl zápas v náš prospěch. Zápas s Německem byl snad jediný, kde padl standardní počet bodů, ale bohužel jsme prohráli. Kluci bojovali, statečně otáčeli zápasy a hráli do posledního autu. Nálada v týmu byla přes porážky skvělá. Celý turnaj se nedařilo nadhozu, ale v kontrastu k tomu byla velmi dobrá pálka.“

Celý turnaj se skloňovalo počasí, zejména silný vítr, který každým dnem zesiloval. Často odnesl i rutinní míče až za homerunový plot, občasné poryvy větru míče srážely, polaři to měli těžké….
„Ano, celý turnaj poznamenalo počasí, poslední dvě utkání se kvůli dešti vůbec neodehrála. Vítr byl buď silný nebo drtivý, možná až neregulérní. Tenis ani jiné sporty by se určitě hrát nedaly. Ale je pravda, že podmínky byly pro všechny stejné.“

V jaké pozici jsi turnaji, kromě své funkce předsedy ČBA, působil?
„Na turnaji jsem byl především jako první místopředseda CEB. Měli jsem od pátku do neděle celkem 3 schůzky VV CEB, jednu společnou k WBSC Europe s Evropskou softballovou federací. Zajímavá byla velká seznamovací schůzka s holandským svazem, který opět změnil vedení. Takový turnaj je skvělou příležitostí mluvit neformálně na různá témata."

Jak se celkově osvědčil formát turnaje?
"Jednoduše splnil očekávání. Mediální zásah byl opravdu velký. Všechny zápasy byly televizně pokryté. Tato investice se určitě vyplatila. Není to ME, ale má to velkou budoucnost. Před turnajem se mluvilo o tom, že bude jednou za 4 roky, během turnaje už ho někteří chtěli hrát každoročně. Kombinace se softballem je pro nás nová a bylo skvělé vidět vítězné tažení našich dívek a povzbudit je. Byly jsme jednou ze tří zemí, která měla zastoupení v obou sportech."

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací