Premiérový nebo 22. titul?


Nejpozději v sobotu cca v 17:00 hod. bude znám letošní vítěz baseballové Extraligy. Může se ale tak stát i v pátek v noci. Záleží na tom, jak se ostravským Arrows podaří využít vedení 2:1 nad Draky Brno v CZECH SERIES.

Arrows dokázali zvítězit v prvním i druhém duelu a vstoupili tak do letošní finálové série o 100% lépe než vloni, kdy naopak 0:2 na zápasy prohrávali. Draci ale ve třetím zápase nedopustili takto brzké oslavy premiérového titulu svého soupeře a snížili v sérii na 1-2.

Čtvrté utkání je na programu v Ostravě, případné páté pak v Brně – Draci mají tuto výhodu domácího prostředí vzhledem k lepšímu postavení v tabulce po nadstavbě. 

Všechna dosud odehraná finálová střetnutí se vyznačovala tím, že obhájce titulu šel do vedení. První dvě utkání o ně relativně brzy přišel, ve třetím už jeho obrana v čele s Petrem Minařík dokázala útočné snahy Arrows eliminovat. Avizovaná dobrá pálka loňského vicemistra se naplno projevila zejména v prvním zápase, kdy to na hity skončilo 16-6. Ve druhém utkání to bylo „jen“ 6-4 a ve třetím dominoval útok Draků 12-2. Šest pálkařů se zatím dostalo v sérii na průměr přes .300. Nejlepší je prozatím Jakub Voják s BA .500 a 1 RBI. Terrell Joyce konečně prolomil dračí nadhazovačskou hradbu a do svého zranění byl platným členem lineupu – nyní je na BA .333 a 4RBI. V obou týmech se hodně ukázali také mladí hráči – u Arrows to byl Jakub Grepl – BA .333, u Draků Filip Moštěk – BA .273. Vůbec se naopak nedařilo Petru Čechovi, který byl před finále na BA .474, ale zaznamenal první hit až ve třetím utkání. Nejúspěšnější byl z brněnského týmu Arnošt Dubový s BA .308, 2x3B, 3RBI. Jediný homerun v sérii má na svědomí Terrell Joyce, o jehož startu po nedělním zranění se rozhodne až v pátek dopoledne.

Ve finálové sérii zatím nastoupilo 10 nadhazovačů – po pěti na každé straně. Celý zápas odházeli dvě zahraniční posily – vítězný Christopher Burkholder (ERA 2.0, 5SO) a poražený John Hussey (ERA 3.38, 11SO). První winner Arrows zapsal Borisk Bokaj (6IP, ERA 4.50, 6SO), jedinou výhru Draků Petr Minařík (7.3IP, ERA 0.0, 7SO). Celkem uštědřili nadhazovači Draků 23SO a rozdali 7 met zdarma, jejich soupeři 17SO a 8BB.

Pole obou týmů nebylo bezchybné. Více chyb udělali Draci 6 vs. 2 a v tomto směru jim nevyšlo hlavně první utkání, kdy zaznamenali 3 errory.

V Ostravě vládne správné baseballové šílenství, čeká se plný dům. Vstupenky za 100,- Kč je možné zakoupit v kanceláři klubu v pátek již od 16:00 hod. Draci vypravují autobus s fanoušky a rozhodně se budou rvát do posledního míčku. Buďte u toho i vy! A kdybyste náhodou opravdu nemohli, sledujte vysílání televize PLAYO.TV, která bude opět s kamerami na hřišti.

Arrows Ostrava – Draci Brno, pátek 5.10.2018, 19:00 hod. – David Kulhánek, František Přibyl, Vladimír a Richter Marek Vičar
Draci Brno - Arrows Ostrava, sobota 6.10.2018, 14:00 hod. – Mojmír Jankovič, Jiří Kroupa, František Přibyl a Miroslav Kaigl

foto zdroj FB, Jan Beneš, Ladislav Svěnčík

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací