Arrows Ostrava Mistr Extraligy 2018


Arrows Ostrava zvítězili ve 4.utkání CZECH SERIES 5:3, v celé sérii 3:1 a získali tak svůj první mistrovský titul v historii klubu.

Plné tribuny přivítaly dnešní účastníky čtvrtého utkání CZECH SERIES na hřišti ostravských Arrows. Slavnostní nadhoz provedl Zdeněk Kim Ploskonka, člen Síně slávy ČBA a jeden ze zakladatelů domácího oddílu. V dresu Arrows do utkání nastoupila, i v minulém zápase zraněná, opora Terrell Joyce.

Startujícími nadhazovači byli stejní hráči jako ve druhém utkání série, tedy Christopher Burkholder za Arrows a John Hussey za Draky.

První směna skončila bez bodu, na metu se po chybě domácí obrany dostal pouze Martin Schneider. Druhý inning už přinesl změnu ve skóre, o kterou se zasloužili nejzkušenější hráči obhájce titulu. Na dva auty odpálil Tomáš Polanský dvoumeťák do levého pole a singlem ho pak dostal domů Pavel Budský. Sám byl poté aut, když usiloval o druhou metu. Draci se tak stejně, jako v předchozích třech zápasech dostali jako první do vedení.

Ostravští nedokázali v dohrávce reagovat, naopak John Hussey vyprovodil všechny tři pálkaře SO. Naději na první doběh získali v dohrávce 3. hry, kdy první hit Arrows trefil Jakub Grepl. Do skórovací pozice ho posunul ulívkou Radim Novotný, na třetí metu pak groundball Kubici. Devon Ramirez byl ale SO, a tak se Draci prvnímu bodu domácích ubránili.

A svému soupeři oplatili velkým tlakem v následujícím útoku. Martin Schneider se při druhém startu na pálce dostal díky odpalu až na druhou metu, na tu třetí pak po nepodařeném nadhozu Burkholdera. Domů ho poslal díky dlouhému sebeobětovacímu odpalu Martin Červinka. To už byl po BB na metě i Přemek Chroust. S odpalem Petra Čecha měl Radim Novotný hodně práce a nedokázal zabránit jeho zisku první mety. Petr Polanský byl následně aut ze vzduchu a po odpalu Pavla Budského byl nakonec na domácí metě vyautován Přemek Chroust. Draci tak získali z tlaku druhý bod.

Odpověď domácích přišla vzápětí – Jakub Voják se dostal na metu po chybě pole, posun zajistil hitem  do středního pole Jakub Malík a pro první bod ho poslal dalším hitem Tomáš Juněc. Odpal Michaela Vykoukala sice zastavil Juňce na druhé metě, ale double play z toho nakonec nebyla. Naopak nepovedený příhoz poslal pro vyrovnávací bod Jakuba Malíka. Po 4.směně byl tak stav zápasu nerozhodný 2:2, Arrows se vrátili do utkání a začínalo se v podstatě od začátku.

Další vzrušení přinesla dohrávka 5. inningu. Na dva auty trefil dvoumetový odpal Ramirez. Další dlouhý odpal Jakuba Vojáka, který skončil na síti ve středním poli, ho pak poslal pro vedoucí bod Arrows. O tom, že je Terrell Joyce v pořádku přesvědčil všechny přítomné svým druhým homerunem v sérii, kterým stáhnul také Jakuba Vojáka a poslal svůj tým do vedení 5:2.

Druhá polovina utkání začala klidněji, šestá a sedmá hra byla ve znamení nadhazovačů a obran. Johna Hussseyho vystřídal v dohrávce 7. směny při dvou autech Martin Schneider, Pavla Budského na první metě Přemek Chroust, do hry se dostal také Jakub Hajtmar. Chris Burkholder vydržel na kopci o směnu déle. Po dvou autech, odpalu Schneidera, hitu Chrousta a hitu Červinky, který dostal Schneidera pro třetí bod Draků, ho vystřídal Tomáš Ondra, který už změnu ve skóre nedopustil.

Další útok Arrows ani poslední pokus o zvrat v zápase Draků naději na další zisk bodů nepřinesly. Arrows se tak mohli zaslouženě radovat ze zisku prvního titul v Extralize.  

John Hussey odházel 6,2IP, rozdal 7SO a měl ERA 4.05. Martin Schneider byl na kopci 1.3IP, dal 1SO. Vítězným nadhazovačem je Christopher Burkholder s 7,2IP, 6SO a ERA 2.35. Tomáš Ondra dohazoval 1,3IP a rovněž zaznamenal 1SO. Oba týmy odpálily po 6 hitech a udělaly po 2 chybách. Terrell Joyce 1 ze 4, homerun 2RBI, Martin Schneider 2 hity ze 4, Martin Červinka 2RBI. 

Pokud byste si chtěli vítězství Arrows a celý čtvrtý zápas znovu vychutnat, najdete ho na playo.tv i s komentářem Richarda Kanii a Davida Fialy. Nechybí tam samozřejmě ani předchozí tři utkání. Letošní finále bylo opět dramatické, plné skvělých výkonů na pálce i v poli.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací