Mike Griffin hodnotí turnaj Super6


Očividně nejsme spokojeni s výsledkem v turnaji. Panovaly na něm určitě nejtěžší podmínky, které jsem už dlouho nezažil, ale nesmíme se vymlouvat, bylo to takové, jaké to bylo.

Našim pozitivem byl náš týmový konzistentní útok a přístup v něm. Bojovali jsme vždy až do konce a dařilo se nám skórovat. Startující nadhazovači odváděli skvělou práci během celého roku, ale tady si vybrali slabší chvilku. Povětrnostní podmínky nám často stěžovaly zachytit míče v zadním poli. Když už se nám podařilo hodit dobrý míč soupeři, který nebyl trefen ideálně i přesto ho vítr zanesl za plot. Všechny týmy to měly v outfieldu obtížné po celou dobu turnaje. Naše nadhazovačská baterie pracuje na správném umístění nadhozů do pálkařovy strikezóny tak, aby bylo hodně míčů po zemi a obrana zahrála outy. Bohužel jsme nerozdávali moc strikeoutů .

Pro příští rok budeme potřebovat od našich starších hráčů další dobrou zimní přípravu, abychom se čím dál lépe pohybovali jak v obraně, tak na metách. Od mladších hráčů budeme nadále chtít rozvoj atletických dovedností, rychlost hodu a přidání dalšího druhu nadhozu. Viděli jsme tady hodně dobrých věcí, na kterých se dá stavět. 

Holandsko - Tohle byl skvělý zápas. Měli jsme proti nim plán, který jsme dobře začali plnit po 4. směně, když z nás spadla trochu nervozita. Měli jsme jednu směnu, kde jsme jim dali navíc 6 autů a jednu běžeckou chybu po metách. Tyto dvě věci nás stály zápas. Abychom je porazili, tak musíme zahrát auty ve správný čas. Skvělá práce Radima Chrousta a relieverů, kteří nás drželi v zápase. Stojí za zmínku důležitý hit Přemka Chrousta, který nastoupil z lavičky. Přemek nás díky skvělému odpalu dostal do situace, že jsme málem tento zápas vyhráli.
Španělsko - V tomto zápase jsme brzy prohrávali, ale vrátili jsme se zpět. Grand slam Ochoi z toho udělal trochu boj s větrnými mlýny. Dali jsme dohromady pár kvalitních směn na pálce, kde to vypadalo, že jsme zpět v zápase. Jakub Malík měl skvělý zápas v kterém dal homerun.
Belgie - Celý zápas to bylo nahoru a dolu. S větrem 50 mil za hodinu v zádech, se mohlo stát na pálce cokoliv. Všechno lítalo směrem ven ze stadionu. Petr Minařík přišel po Janu Tomkovi a držel nás ve hře. Matěj Hejma měl důležitý homerun a vrátil nás zpět do zápasu. Martin Mužík s Martinem Červinkou pak svými homeruny navýšili naše vedení pro Martina Schneidera, který zápas skvěle zavřel. 
Itálie - Opět foukal vítr a ještě více než předchozí den. Nikdy jsem v něčem takovém nehrál. Vypadalo to, že každý trefený nadhoz byl homerun. V tomhle zápase nebylo moc pozitivních věcí v obranné části, a proto je těžké si něco z tohoto zápasu odnést.
Německo - Schuller, startující německý nadhazovač, odvedl skvělou práci. S jeho 2-seam fastaballem 92-93 mph a jeho sliderem nám nic nedovolil. Radim Chroust ho kopíroval do 2. směny, ve které jsme udělali dvě chyby a dovolili Německu jít do vedení. Ale opět jsme se dokázali vrátit a tento zápas vyrovnat Malíkovým a Čechovým sebeobětovacím odpalem do zadního pole. Guhring pak v 9. směně odpálil vedoucí homerun na 5-4. Bylo to hořké, protože jsme byli lepší než oni, ale nezahráli jsme v důležité chvíli dvě rozehry. 

Viděli jsme hodně nových hráčů a mladých talentů. Pořád musíme udělat ještě pár kroků kupředu, sportovně, fyzicky, a vytvořit širší kádr na některých pozicích. Nejzásadnější věc, kterou jsme si odnesli, byla připomínka toho, že mnozí hráči i týmy našich soupeřů jsou profesionální. Někteří z nich hráli tento rok v MLB a mnozí v AA nebo AAA. Odehrají 200 zápasů ročně a vidí rychlejší nadhozy. Míče jsou tvrději odpáleny, hráči běhají rychleji, hází rychleji a dělají to každý den. Musíme nastavit podmínky pro hráče tak, aby hráči na tuto rychlost byli zvykli. Je to ta stejná hra, ale v jiné rychlostní dimenzi.

Potřebujeme další růst Extraligy a další zkvalitnění její úrovně. Důležitá je rovněž rychlost ve všech v provedení všech činností. Letos bylo dobré, že se více mladších hráčů dostalo do prostředí, kde se baseball stal jejich životním stylem. A to je cesta, jak dál pokračovat v rozvojovém prostředí jako je ČR. 

Zůstáváme nadále v boji a příští rok se ukáže. Naši hráči jsou plně odhodlání dělat to, co nám přinese úspěch na Mistrovství Evropy a účast na Olympijské kvalifikaci a ještě dále…

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací