Vladimír Chlup: "Očekávám tu nejvyšší kvalitu..."


V úterý 16.10. odlétá reprezentace U23 na MS do Kolumbie. Proto jsme položili hlavnímu trenérovi týmu několik otázek.

Vláďo, naši soupeři byli ve skupině byli jasní už dříve, ale rozpis zápasů zveřejnili organizátoři až minulý týden v pátek. Mělo to nějaký vliv na trenérskou přípravu, plánovanou rotaci nadhazovačů apod.
Především to mělo velký vliv na moje nervy :D, problémy nám to způsobilo jen kvůli objednávání letenek některých hráčů, působících na škole v USA. Samotná taktika se začne ladit až na místě, na ni je ještě čas.

Jak vidíš naše soupeře?
Všichni naši soupeři v základní skupině jsou v TOP 12, nelze si vybírat. Je to poslední možnost, jak získat body a případně se kvalifikovat na Premier 12. Očekávám tedy tu nejvyšší kvalitu, která se ale turnaj od turnaje mění - na posledním MS jsme hráli 10 směn s Venezuelou, ta vyhrála loni americkou kvalifikaci, na předposledním MS jsme porazili Austrálii, ta teď obhajuje stříbro.... Těžko říci, ale rankingově jsme v naší skupině největší outsideři.

Je po sezóně, hráči toho mají hodně za sebou, jak bylo těžké dát tým dohromady i např. s ohledem na únavu, zranění apod.
Podle mých informací nikdo zraněný není, o únavě by ve třicetistupňových vedrech neměla být řeč :D. Všechny hráče jsem pečlivě sledoval v Extralize, ostatní uvidím po příletu z Ameriky, všichni ale do poslední chvíle hráli nebo ještě hrají. Nejvíc unavení asi budou Ostraváci, ale hlava je snad do odletu bolet přestane :D

Co jsi říkal na finále Extraligy? Jak se ti líbili hráči, které máš v týmu na MS?
Finále hrály dva nejlepší kluby v ČR a mě jen těší, kolik mých svěřenců v něm aktivně zasáhlo do hry a hrálo i důležitou roli, na obou stranách. Navíc to nebude jejich první společná velká mezinárodní akce, v podstatě se jedná o skoro shodný kádr, se kterým jsme loni hráli finále ME.

V týmu je hodně kluků, kteří jsou mladí, ale mají hodně zkušeností, byli na turnajích s muži, trénují v USA. Je to výhoda?
Jedná se o silnou generaci, už jsem měl možnost s nimi před několika lety absolvovat kadetská ME a získat dvě stříbra, kluci se znají a tvoří skvělou partu, perfektně fungující v šatně i dugoutu. Prošli kempy MLB, kostra týmu už získala ostruhy v seniorské repre… Jakákoli šance postavit se nadhozům přes 90 mil je k nezaplacení a nezbývá ji než prodat.

Kolumbie je pro nás neznámou destinací. Jakou očekáváš kvalitu hřišť a organizace? Na posledním MS v Mexiku tým doprovázela policie….
Je to nejdůležitější letošní světová akce, očekávají se vysoké organizační standardy, v mnoha týmech budou působit profesionální hráči, Portoriko povede Yadier Molina. Stadion v Monterii, kde budeme hrát základní skupinu, je klasický latino stadion s velkou tribunou, ale je starší tak jsem na povrch zvědavý. Stadion v Barranquille je úplně nový a měla to být perla Karibiku, tak se tam všichni těšíme na naše zápasy ve finálové skupině :D - samozřejmě se skromností mně vlastní dodávám, že se tam nejdříve musíme probojovat....

Co ještě hráče před odletem čeká? Jak nyní trénují?
Díky extraligovému finále je takřka polovina týmu v plné zátěži, ostatní užívají trochu volna a čerpají síly, hráči v USA jsou v plném tréninku... Nás čeká ještě před odletem společný trénink v Praze a po příletu do Kolumbie domlouváme přípravný zápas, kde už bude čas ladit především rotaci a potrénovat především situační pálení, na které budeme klást velký důraz.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací