Češi nadějný výsledek s Koreou neudrželi


Češi zahájili účinkování na MS U23 v Kolumbii zápasem s Koreou a nastoupili v této základní sestavě: P-Satoria, C-Mužík, 1B-Grepl, 2B-Blažek, 3B-Kubica, SS-Červinka, LF-Moštěk, CF-Chlup, RF-Kalábek, DH-Novotný. Do začátku utkání bohužel nestihli přicestovat Smola a Ondráček.

V první směně se čeští pálkaři proti korejskému nadhazovači Park Yoonchul neprosadili. Naopak Korea dostala své dva první pálkaře na metu a bez autu byla ve skórovací pozici. Další dva pálkaři byli po chyceném luftu a SO aut a další měl na svém kontě už dva strajky. Přesto se mu podařilo odpálit do středního pole a stáhnout první korejský bod. Další změnu ve skóre už obrana v čele s Ondřejem Satoriou nedopustila.

Druhý inning zahájil krásným dvoumetovým odpalem do středního pole Martin Mužík a po chybě kečra se posunul až na 3.metu, to vše bez autu. Martin Červinka byla ale bohužel SO a po nevydařené squeeze play byl aut i Martin mezi metami a po něm i Blažek na pálce. Ondřej Satoria odváděl dále skvělou práci a společně s obranou pustil na metu v dalších dvou směnách pouze 2 pálkaře na metu zdarma.

České pálce se vydařila čtvrtá směna. Grepl a Chlup získali metu zdarma, čímž donutili soupeře ke střídání nadhozu. Mužík byl SO, ale Martin Červinka a následně i Šimon Blažek již byli úspěšní, stáhli dohromady 3 body a dostali svůj tým do vedení 3:1. Další dobrý odpal trefil Filip Moštěk, ale byl vyautován mezi metami.
Dohrávka inningu však vyšla také Korejcům, když prvního pálkaře stáhnul dvoubodovým homerunem Ryu Hyoseung a srovnal průběžný stav zápasu na 3:3. Další hit zapříčinil změnu na našem nadhozu. Satoriu vystřídal Ondřej Furko, který společně se spoluhráči dohrál směnu bez bodového zisku pro Koreu.

Výraznou změnu ve skóre v náš neprospěch přinesla dohrávka 5.směny. Po BB a hitu vystřídal Furka na kopci Jiří Vavruša, ale svůj start nezahájil vůbec dobře. Po dalším BB měla Korea plné mety a trestala. Joi Jihoon trefil třímetový odpal a dostal svůj tým do výraznějšího vedení. Další bod přišel po sebeobětovacím odpalu a další díky dvěma chybám pole za sebou. Obhájce bronzu tak otočil průběh zápasu a šel do vedení 8:3.

Čeští pálkaři se již do konce utkání na žádného z korejských nadhazovačů neprosadili a soupeř při své pálce trestal všechny chyby a nepřesnosti. Po homerunu a dalším doběhu to bylo po 6.hře 3:10. Zápas nakonec skončil rozdílovým výsledkem, když hned v začátku 7.inningu získali Korejci 11. bod a byli dále na metách. Tříbodový homerun Kim Minhyeoka pak ukončil za stavu 14:3 pro Koreu celé utkání.

Korea prostřídala 4, český tým 5 nadhazovačů. Po Jiřím Vavrušovi přišli na naší straně ještě Jan Nebenführ a Lukáš Ercoli. Češi odpálili 4 hity (Mužík, Červinka, Blažek, Moštěk) a udělali 4 chyby, Korea byla daleko úspěšnější a má na svém kontě 13 hitů, z toho 3 homeruny.

sobotu čeká na naše hráček již od 10:00 hod. kolumbijského času Austrálie, která dnes podlehla Venezuele 2:4. Zápas bude opět možné sledovat na https://www.baseballsoftball.tv/livestream/wbsc-u-23-baseball-world-cup-cze-vs-aus/1358152

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací