Těsná porážka v tie-breaku po krásném boji


V posledním utkání ve skupině nastoupila česká reprezentace proti Dominikánské republice, která měla na svém kontě již dvě výhry.

V sestavě došlo, i kvůli odletu Marka Chlupa zpět na univerzitu do USA, k několika změnám: P-Furko, C-Trunkát, 1B-Grepl, 2B-Smola, 3B-Kubica, SS-Červinka, LF-Ondráček, CF-Moštěk, RF-Novotný, DH-Mužík.

Soupeři se úvod utkání vydařil, když bodoval hned v první směně. Česká pálka dokázala odpovědět pouze hitem Červinky. Druhý inning přinesl Dominikánské republice další doběhy – díky dvěma dvoubodovým homerunům se dostala do vedení 5:0, protože náš útok dokázal dostat hráče pouze na metu.
Ve třetí směně při obsazené 2B a 3B bez autu vystřídal Furka Tomáš Ondra, který pustil na metu až 9. pálkaře v řadě a společně s obranou udržel tři směny čisté konto.

Čeští pálkaři se probudil na začátku 5. hry. Po Kubicově dvoumetrovém odpalu přišly dvě mety zdarma pro Ondráčka a Moštěka a Filip Smola následně trefil krásný opozit do levého pole a poslal domů dva body. Kalábek byl bohužel SO, ale vše nahradil Martin Mužík. Na jeho dlouhý odpal se obrana spíše jen dívala, až nakonec skončil za plotem. Tříbodový homerun, první homerun české reprezentace na turnaji, byl na světě, a s ním i srovnání skóre na 5:5.

Tuto situaci kupodivu ustál dominikánský nadhoz, který nebyl střídán a v následné směně pomohl svému týmu zahrát tři rychlé auty. Jeho spoluhráči na pálce získali po metě zdarma a již třetímu posunu přes krádež na 3B díky SF šestý bod. To už byl na kopci Vojtěch Bužga.

Double Ondráčka byl pro startujícího nadhazovače Dominikánské republiky Javiera Davona jeho posledním nadhozem. Střídání ale nezabránilo dalšímu bodu českého týmu. Hit Smoly do pravého pole poslal Ondráčka domů. Další změnu skóre zastavila další změna nadhozu soupeře. Martin Mužík odpálil pouze luft do středního pole. Do dohrávky 7. směny nastoupil na nadhoz Šimon Blažek a vedl si skvěle, během dvou směn pustil na me tu pouze jednoho pálkaře, kterého ale obrana zvládla vyautovat při krádeži. O tomto verdiktu musela rozhodnout challenge českého týmu. Vystřídavší Hernandez del Rosario 8. a 9. směnu naše pálkaře k ničemu nepustil, naopak, hned čtyři si připsal na své konto.

Dohrávka 9. směny, kdy by bod znamenal vítězství soupeře, byla opravdu infarktová. Blažka vystřídal po hitu prvního pálkaře ve směně Kraut, a začal bohužel HB, čímž Dominikánská republika obsadila první dvě mety. Double play při dalším pálkaři nevyšla, ale první aut byl důležitý. Česká obrana se rozhodla dát dalšímu pálkaři úmyslnou metu zdarma, čímž dosáhla obsazení všech met a možnosti zahrát „šlapací“ aut na kterékoli metě. Střídající pálkaři soupeře si s nadhozy Krauta neporadili a po dvou chyceních ze vzduchu se mohlo jít do extra inningu.

Extra inning začíná obsazením první a druhé mety, z naší strany se tak na mety postavili Ondráček a Moštěk. Smola složil ulívkou, kterou spoluhráče posunul a sám byl aut. Odpal Kalábka byl krátký a Ondráček byl vyautován na domácí metě. Češi tak měli obsazenou první a třetí metu a na pálce byl Martin Mužík. Soupeřův nadhazovač Čechům pomohl nechytatelným nadhozem, který znamenal naše vedení 7:6. Mužík byl bohužel SO a šlo se tak do dohrávky 10.směny.

Soupeř volil při obsazené 1B a 2B odpal, který se mu podařilo trefit do pravého pole, vyrovnat tak stav utkání a být stále bez autu. Další úmyslná meta zdarma z české strany opět obsadila všechny mety pro lepší zahrání autu. Tentokrát to ale bohužel nevyšlo, Jeison Guzman trefil míč po zemi do středního pole a Dominikánská republika se mohla radovat.

Češi se skvěle vrátili do zápasu, oproti včerejšku se nevzdali, na pálce i v obraně bojovali a přišla odměna v podobě srovnání skóre. V závěru se štěstí přiklonilo více soupeři, ale naši hráči se určitě nemají za co stydět. Dominikánská republika může slavit postup do Super Round.

Filip Smola odpálil 2 ze 4 a zapsal 3RBI, Martin Mužík to měl 1 z 5, ale s tříbodovým homerunem.

Zítra mají hráči volný den, dnešní a zítřejší dohrávané zápasy určí jejich soupeře do skupiny o 7.-12. místo, která začíná ve čtvrtek 25.10.2018

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací