Český tým na Jihoafrickou republiku nestačil


Druhé utkání v Consolation Round sehrála česká reprezentace s Jihoafrickou republikou, která byla do tohoto zápasu bez výhry. Češi tu svou první oslavili den předem po výhře nad Nizozemskem.

Do utkání nastoupila tato základní sestava: P-Padyšák, C-Mužík, 1B-Furko, 2B-Grepl, 3B-Kubica, SS-Červinka, LF-Ondráček, CF-Novotný, RF-Kalábek, DH-Vavruša. Do utkání se už nemohl zapojit Filip Smola, který se museli vrátit ke školním povinnostem. Chyběl také Filip Moštěk, který byl proti Holandsku zasažen do ruky. 

Soupeř začal duel výborně, trefil v první směně tři hity, přidal sebeobětovací odpal a dostal se do vedení 2:0. Češi se proti soupeřovu startujícímu nadhazovači Cahillovi nemohli prosadit. Jedinou výjimkou byl Martin Mužík, který ve 2.směně odpálil sólo homerun. Další snahy českých pálkařů byly zastaveny buď samotným nadhazovačem (7SO) nebo dobře hrající obranou.

Jihoafričané opět zabodovali na začátku 4. směny, ve které získali hned 3 doběhy. To bylo signálem pro změnu na našem nadhozu – Padyšáka nahradil Filip Čapka. Ani on ale nezůstal proti s chutí pálicímu soupeři imunní. Po pěti směnách byl stav zápasu 1:6.

Český útok měl dnes problémy, nedařilo se mu ani proti střídajícímu nadhazovači, který se zapojil od 6.inningu. Malá naděje přišla v 8. hře, kdy se na metu dostali Ondráček a Novotný ale dobrý odpal Blažka zastavil skvělým zákrokem pravý polař Jihoafrické republiky.
Poslední čtyři směny se na kopci představil Svatoslav Kraut, ale i přes dobrý výkon a 7 zahraných SO nedokázal společně s obranou zabránit dalším třem bodům soupeře.

Češi vykřesali jiskřičku naděje v dohrávce poslední směny. Jakub Grepl trefil hit, po odpalu Furka se posunul na druhou metu a domů ho poslal odpal Tomáše Ondry. Jenže to už na tabuli svítily také dva auty a všechny naděje skončily SO Kalábka. Konečný výsledek je tedy 2:9.

Českým hráčům se dnes nedařilo, na hity prohráli 5:15, na metu se dostali pouze 9x za celý zápas a nezopakovali dobrý výkon z utkání s Nizozemskem. Naopak nadšeně hrající soupeř byl v útoku velmi aktivní a česká obrana měla stále co dělat.

Posledním protivníkem české reprezentace bude domácí výběr Kolumbie. Hraje se v sobotu od 20:00 hod. místního času, tedy ve 3:00 hod. našeho nedělního.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací