Školní liga na Hliníku


Ve čtvrtek 1.11. proběhla na našem hřišti velká akce. Tři školy z Opavy se sešly a odehrály krásný turnaj v rámci projektu Školní ligy. Pro žáky byl připraven turnaj, ale i pálkařská klec se strojem, kde si mohly děti vyzkoušet pálení ze stroje. Tyto školy měly už s baseballem a softballem zkušenosti, neboť naši trenéři zde v minulosti provedli edukaci a zařídili těmto školám sportovní vybavení. Počasí nám krásně vyšlo a na to, že už je listopad bylo velmi teplo.

Zúčastněné školy:

ZŠ Vrchní Opava 1

ZŠ Vrchní Opava 2

ZŠ TG Masaryka Opava

ZŠ Otická

První utkání odehrála ZŠ Vrchní 1 a ZŠ TGM. Od začátku to byl dramatický zápas a skoré se přelévalo ze strany na stranu. Vítězství získala ZŠ Vrchní až posledním pálkařem ve směně. TGM podlehlo ZŠ Vrchní v nejtěsnějším poměru 6:7.

Druhým utkáním byl střet ZŠ Vrchní 2 proti ZŠ Otické. V tomto zápase byl průběh velmi jednoznačný a ZŠ Otická šla rychle do vedení. Ani snaha druhého týmu ZŠ Vrchní nevedla ke zvratu, a tak ZŠ Otická zvítězila v poměru 5:2.

Nejdramatičtější a nejvyrovnanější bylo třetí utkání čtvrtečního dne. Zde se spolu utkali ZŠ Otická a ZŠ Vrchní 1. Pálkařsky to byla velká střelnice a padlo mnoho bodů. Zápas po základní hrací době skončil 6:6 a šlo se do rozstřelu. Každá škola vybrala nejlepšího pálkaře, a ten který odpálí nejdál získá pro svoji školu vítězný bod. Nejdále odpálil žák ZŠ Vrchní 1, a tak se mohli radovat z vítězství v poměru 7:6.

Čtvrté utkání bylo zápasem ZŠ Vrchní 2 proti ZŠ TGM. Druhý tým ZŠ Vrchní se opravdu snažil a dlouho to vypadalo, že favorizovaný tým TGM padne. Dohrávka druhé směny snahy ZŠ Vrchní zhatila plány a TGM ukázalo svoji sílu. Konečné skoré bylo 8:4 pro ZŠ TGM.

Na turnaji se odehrálo zajímavé derby, a to v rámci ZŠ Vrchní. Oba týmy chtěly zvítězit a porazit svého rivala. Zápas byl velmi zajímavý a bylo zde mnoho krásných situací a odpalů. Nakonec byl šťastnější výběr ZŠ Vrchní 1, který zvítězil v poměru 7:6.

Poslední zápas turnaje odehrála ZŠ TGM a ZŠ Otická. Tento zápas byl střet o 2. místo na turnaji. Musím podotknout, že utkání mělo velký náboj a sportovní duch dětí se naplno projevil. ZŠ Otická statečně bojovala, ale po krásných odpalech přišly outy, a tak se z vítězství radovala ZŠ TGM (11:5).

Konečné pořadí

  1. ZŠ Vrchní Opava 1
  2. ZŠ TG Masaryka Opava
  3. ZŠ Otická
  4. ZŠ Vrchní Opava 2

Po posledním utkání proběhlo předání diplomů, pohárů a individuálních cen. Pro děti byly připraveny ceny a odměna pro nejlepší hráče turnaje. Čtvrteční den byl přehlídkou krásných výkonů, a hlavně radosti z pohybu.

HIT jede!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací