Mládežnické soutěže 2019

Pavel Chadim, 15.11. 2018 Aktuality

Na pondělním VV ČBA byl schválen systém mládežnických soutěží a turnajů organizovaných ČBA na příští období. Od nejmladších hráčů až po soutěž U21. Zavedení soutěží a turnajů od roku 2020, tak jak je popsáno v přiloženém souboru, mělo jednohlasnou podporu. Ale pro zavedení již od roku 2019 získal materiál podporu pouze většinovou. Klíčovým problémem byla absence oznámení změn s ročním předstihem. Proto bychom rádi tento materiál ještě dali k připomínkování lidem z hnutí, kteří se mládežnickým baseballem zabývají. Impulsem k sepsání tohoto dokumentu byly i podzimní mládežnické turnaje, které často budily zbytečné negativní emoce. Snažili jsme se všem nejasnostem a problematickým věcem v budoucnu předejít. Prosíme o konstruktivní připomínky na email: mladez2019@baseball.cz a samozřejmě nejlépe jednotným názorem za svůj klub. Všem bude odpovězeno.

V materiálu jsme se snažili reagovat na narůstající počet týmů, které v soutěžích díky výborné práci regionálních rozvojářů, hrají a chtějí se účastnit open turnajů. Na stále nižší počet organizátorů, kteří jsou schopni zvládat na více hřištích. Na složitost pokrytí všech zápasů na velkých turnajích rozhodčími. Navrhujeme v nejpočetnějším Poháru, kde se již hraje baseball (U11) zkusit systém hraný na 2 porážky. V případě úspěchu a potřeby využít případně i u starších kategorií. S cílem nerozšiřovat turnaje na další dny, aby si trenéři nemuseli brát další dovolené a hráči nechyběli ve škole více, než je nutné. Ve většině kategorií jsme se snažili navýšit počet týmů, které budou na podzim bojovat o titul. Cílem také bylo, aby Mistrovství republiky byly skutečně reprezentativním vrcholem sezóny, aby se posledního dne i závěrečného vyhlášení zúčastnily všechny soutěžící týmy.

Samozřejmě přiložený materiál nejsou legislativní normy, nemůže tam být dokonale rozepsáno vše do puntíku, ale snažili jsme se vytvořit přehledný, relativně srozumitelný materiál, ze kterého budou legislativní normy vycházet. Materiál, který bude logickým celkem s popsáním cílů, které u různých věkových kategorií sledujeme. Materiál vytvořily společně Komise rozvoje mládeže a Sportovně technická komise ČBA. Děkujeme za spolupráci.

Příloha: Soutěže a turnaje organizované ČBA 2019

Pavel Chadim, místopředseda VV ČBA pro rozvoj

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací