Rookie Coaches Clinic 3 aneb moudra z baseballové Poličky

Richard Kania, 03.12. 2018 Aktuality

V prvním prosincovém víkendu se do Poličky sjelo přes sto trenérů. Někteří se svojí trenérskou praxí začínají nebo vypomáhají u týmů, jiní se rekrutují z bývalých hráčů a přijeli i zkušení koučové, aby si osvěžili své dovednosti nebo se setkali s kamarády.

Program kliniky byl poměrně náročný a nahuštěný, takže v závěrečné zpětné vazbě byla kromě velmi pozitivních hodnocení od frekventantů i připomínka, že chyběl polední klid. Ale na ten prostě nebyl čas – byl totiž čas baseballu. Lektoři, mnozí ostřílení a osvědčení, jiní noví, ale zkušení – ze sebe dávali všechno a byli nadšeni přístupem svých žáků. Myslím, že týmová chemie na této klinice by mohla jít příkladem i větším a renomovanějším akcím. Bylo úplně jedno, odkud jste přijeli, z kterého klubu a jak dlouho trénujete, prostě každý člověk přesně zapadl do skládačky kliniky. Také když se podíváte na fotky, vidíte úsměvy a to i po náročných dnech a večerech, kdy poslední přednášky končily – v pátek ve 23 hodin a v sobotu po 22. hodině!

Stejně jako pro frekventanty byla klinika náročná i pro lektory, kterým patří obrovské poděkování za to, že ve svých nabitých programech si našli čas a obětovali tento víkend svým kolegům. Ale jak je psáno nahoře – přístup a nadšení „učedníků“ byl nám všem obrovskou odměnou. Odměnou pro Baseball Czech je 12 tisíc z tomboly.

Samostatnou kapitolou je hlavní organizátor akce Roman Lipavský. Když v šibeničním termínu „vybouchla“ Litomyšl, byl schopen zajistit ještě lepší prostory v Poličce.

Lektorský tým: Arnošt Nesňal, Pavel Chadim, Jan Felkl, Marián Čočo Krásný, Martina Hánová, Filip Hudeček, Marek Vičar, Zuzana Šrejberová, Richard Kania. Nově přibyli a výrazně pozitivně ovlivnili kliniku: Jan Drábek a Petr Čech.      

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací