Dalších 100 vyškolených trenérů III. trenérské třídy

Pavel Chadim, 05.12. 2018 Aktuality

Letos se s kvalitními školeními trenérů skutečně roztrhl pytel. Vše začalo týdenní únorovou klinikou CDP MLB pro 30 trenérů české trenérské špičky. A nyní na podzim je program opět nahuštěn. Nejdříve bylo 25 trenérů mládeže před cca měsícem 2 dny v Nymburku s rámci Programu PRO školeno nejen Billem Holmbergem z MLBI. A nyní o víkendu proběhla již třetí Rookie Coaches Clinic pro školení trenérů 3. třídy. Vyškoleno bylo 105 trenérů! Radost jsme měli ze všech účastníků, ale trenéři ze znojemských Aligátorů, z Vimperka a Prachatic nám udělali radost dvojnásobnou, věříme, že baseball bude mít nové mládežnické týmy v dalších místech republiky. Díky všem školitelům, kteří se podíleli na jejich vzdělání! 

A aby toho nebylo málo, tento pátek a sobotu během Czech talentu bude probíhat letošní poslední školení 32 sportovních ředitelů klubů napříč všemi soutěžemi. Oproti loňsku máme nové účasti z Orlové, Znojma, Jablonce a dalších měst.       

I příští rok se máme na co těšit. Prestižní Horská klinika a její již 19. ročník s hlavním speakrem Billem Holmbergem a dvěma Kanaďany – Mikem Griffinem a Shawnem Bowmanem. 

K tomu jsme dostali skvělou nabídku od MLB pro 5 našich trenérů účastnit se koncem června MLB juniorského kempu, který se bude konat v Londýně před sérií vítězů Světové série 2018 Boston Red Sox a Yankees. Přednostně tuto nabídku dostanou trenéři z projektu Trenéři pro Tokio, do konce roku by měli být osloveni. Je to výjimečná nabídka.       

Tradiční informace jsou také pro licencované trenéry, kteří získali licenci před 3 lety, v roce 2016. Jedná se o licencované trenéry od licence Rookie výše, kterým byla licence přidělena v roce 2016, a mají nadále zájem trénovat a licenci vlastnit. Vyplní jako před třemi lety DOTAZNÍK . Zde doloží absolvovaná školení či praxi, tedy získané kredity za poslední tři roky. Kdyby někomu chybělo pár posledních kreditů lze je samozřejmě získat na lednové Horské klinice. Zda máte zapsaná všechna absolvovaná školení zjistíte v databázi trenérů na webu baseball.cz. Pokud si myslíte, že vám nějaké školení chybí, kontaktujte prosím Evženii Votinskou na votinska@baseball.cz

Jak jsme již opakovaně psali, kvantita českých trenérů se zvyšuje exponenciálně, jen od listopadu do ledna příštího roku bude vyškoleno odhadem 400 trenérů, kteří se klidně mohou starat o 4 tisíce hráčů. Ruku v ruce s kvantitou jde samozřejmě i kvalita. Po změně trenéra u Hrochů Brno to dokonce vypadá, že by po delší době mohly mít všechny extraligové kluby jen české hlavní trenéry.    

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací