Program rozvoje mladých nadhazovačů a kečrů je za svou polovinou

Pavel Chadim, 31.01. 2019 Aktuality

Minulý týden před Horskou trenérskou klinikou Českou republiku opět navštívil Bill Holmberg, garant házecího programu MLB, který byl hostem nejen v Brně při 3. setkání hráčů a trenérů zapojených v Programu PRO , ale i hlavním speakrem Horské v Koutech a jedním z předávajících na Gala večeru v Ostravě. Stihl toho opravdu hodně. V Brně na Tauferových kolejích s hráči opět projel házecí program, více jsme se zaměřili na bezpečné medicinbaly a opět zopakovali posílení středu těla pod dohledem fysioterapeutky Ivy. Součástí třetího srazu bylo i lékařské vyšetření určených hráčů specialistou ortopedem.

Tento rok máme v Programu PRO 20 hráčů dvou ročníků – 2005 a 2006 a  přímo na žádost MLB, jsme nyní v lednu oslovili s možností se s tímto programem seznámit dalších 15 nadhazovačů v rozmezí 15-20 let, kteří nejvíce zaujali na MLB kempech, které jsou poslední roky u nás, v Regensburgu a v Barceloně pořádány.

Další setkání bude za měsíc – 20. či 21. února (dle letenky Billa) a všichni věříme, že výsledky budou vidět jak na hřišti tak při týdenním MLB kempu v Brně, který MLB již třetím rokem bude u nás pořádat. 

Program PRO je pokračováním a zkvalitňováním práce s talentovanou mládeží, na které měla ČBA nejméně posledních 10 let velký zájem. V plánu je pokračování projektu  další 2 roky a následné vyhodnocení. V říjnu 2019 by hlavním reprezentačním trenérem žáků mělo být nominováno 6 nejlepších nadhazovačů a 2 kečři z letošního MS a ME a ze současného kádru by mělo pokračovat cca 15 hráčů druhým ročníkem. Kromě nasazení v tréninku, výkonů na hřišti bude přihlíženo i k úspěšnosti studia. Děkujeme všem za podporu tohoto projektu a k veřejnému užití dáváme k dispozici videa, na kterých stavíme.

Medicinbaly (5 drilů) na youtube (1, 2, 3, 4, 5) - 2x týdně
házecí program (7 drilů) na youtube - 2x týdně 
Posilování core (středu těla) - 9 cviků, 3x týdně        

Za Program PRO Pavel Chadim a David Winkler

Seznam hráčů v Programu PRO v roce 2018/2019

Program PRO - představení
Program  PRO (program rozvoje osy)
- tříletý program rozvoje mladých nadhazovačů a kečrů
- zaměření se na talentované hráče,  zvláště nadhazovače s velkým potenciálem (fyzicky vyspělé s předpokladem baseballové budoucnosti)
CÍL: konkurenceschopnost v juniorském a starším věku s nejlepšími evropskými zeměmi ( Holandsko, Itálie, Španělsko) 
- základní program řízený  „jedním mozkem“
Plán na 1. rok:
- pro zimní období 2018/19 zaměření na ročník 2006 a 2005 (13 a 14 let v roce 2019)
- centrální házecí a nadhazovací program ( MLB metodika, Bill Holmberg)
ročník 2005 – cca 6 nadhazovačů, 3 kečři, ročník 2006 – cca 6 nadhazovačů, 3 kečři  
Čtyři centrální soustředění ( Nymburk, Hrotovice..)
1.-  7.-8.listopadu Nymburk , 2.- 7.-8. prosince (Czech talent, Nymburk), 3.-konec ledna (kolem Horské kliniky), 4.- přelom února/března
- pokrytí veškerých nákladů pro nominované hráče a jejich trenéra, který zodpovídá za jejich zimní přípravu v klubu,  
-  každý hráč obdrží tréninkové triko, kratasy a čepici ČR - podmínkou dobrý prospěch ve škole, samozřejmostí absence návykových látek. 
- vždy na centrálních soustředěních fysioterapeut, nejméně 1x za zimu prohlídka specializovaným lékařem (nominovaným LK)
- garantem programu je ČBA

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací